Wojciechowska zrobiła to w tajemnicy przed wszystkimi. Jej córka ma nowe rodzeństwo

Wojciechowska zrobiła to w tajemnicy przed wszystkimi. Jej córka ma nowe rodzeństwo

Martyna Wojciechowska długo ukrywała ten fakt przed opinią publiczną. Podróżniczka zyskała rozgłos po tym jak zaadoptowała pochodzącą z Tanzanii Kabulę, afrykańską dziewczynkę będącą albinoską. Teraz dowiedzieliśmy się, że córka Wojciechowskiej ma nową siostrę!

Martyna Wojciechowska i jej adopcja afrykańskiej albinoski skazanej na koszmarne kaleczenie w kulturze afrykańskiej poruszyły świat. Reportaż z Tanzanii, państwa jawnie dyskryminującego albinosów, zyskał szeroki rozgłos. Reporterka posunęła się w swym materiale tak daleko, że władze Tanzanii... zakazały jej wjazdu na teren państwa.

Martyna Wojciechowska adoptowała afrykańską albinoskę. Dziś pokazuje jej siostrę

Już wcześniej podróżniczka zadecydowała o adopcji poznanej na materiale Kabuli. Porzucona i zostawiona na pastwę losu dziewczyna odżyła pod skrzydłami przybranej mamy. Mogliśmy się o tym przekonać oglądając Wojciechowską i Kabulę w programie "Dzień Dobry TVN". Globtroterka przez dłuższy czas nie wyjawiała jednak, że obok Kabuli czynnie pomaga innej z albinosek. Przełamała się w grudniu ubiegłego roku informując o opiece nad siostrą Kabuli. - Mogę teraz w końcu przyznać, że od stycznia, czyli od roku, Kabula ma taką siostrę. Trzymałyśmy to z Kabulą dla siebie. To była nasza tajemnica. Ma na imię Tatu, ma 15 lat. Są do siebie podobne jak dwie krople wody. Też jest chora na albinizm - mówiła w "Dzień Dobry TVN".

Córka Wojciechowskiej ma nową siostrę

Dziś pokazała na swoim Instagramie wspólne zdjęcie obu dziewczynek. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: - Mamo, chciałabym mieć siostrę. Chciałabym żeby jeszcze jedna dziewczynka dostała taką szansę jak ja - powiedziała mi Kabula ponad rok temu. I tak oto w naszym życiu pojawiała się Tatu, która stała się dla Kabuli adoptowaną siostrą, najlepszą przyjaciółką i moją kolejną podopieczną i córką - napisała na swoim profilu Wojciechowska. Podróżniczka wspomniała, że zarówno Kabula, jak i Tatu mieszkają dziś w prywatnej szkole z internatem w Mwanzie. Siostra Kabuli zdążyła już z racji urodzenia się albinoską ucierpieć - widzimy ją na zdjęciu bez prawej ręki... - Pilnie się uczą żeby któregoś dnia zmieniać życie innych osób chorych na albinizm w Tanzanii - czytamy. Wojciechowska skorzystała we wpisie z możliwości zapytania publiczności o komentarz do najnowszej z jej produkcji filmowych. - Bardzo wzruszający i przejmujący materiał, ja się popłakałam. Ciężko uwierzyć, że w takim świecie żyjemy - skomentował wpis Wojciechowskiej jeden z internautów. fot. Martyna Wojciechowska Instagram ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wbije was w fotele! Wojciechowska zmiażdżyła Wojewódzkiego i Kożuchowską
  2. Martyna Wojciechowska musi się zmierzyć z trudnym rozstaniem. Współczujemy
  3. Katarzyna Warnke: wiek gwiazdy zaskakuje. Jej mąż jest dużo młodszy
  4. Ile zarabia Katarzyna Figura? Zarobki gwiazdy wprawiają w osłupienie
  5. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News