Córka dostała uwagę od polonistki. Mama była tak zdruzgotana treścią, że opublikowała ją w internecie

Córka dostała uwagę od polonistki. Mama była tak zdruzgotana treścią, że opublikowała ją w internecie Źródło: unsplash.com/ Josh Applegate

Córka przeczytała uwagę od nauczycielki i natychmiast pokazała ją mamie, która nie mogła nadziwić się słowom w zeszycie. Postanowiła więc podzielić się tym odkryciem w sieci. Fala hejtu zalała polskich nauczycieli.

Córka jest piątkową uczennicą, a rodzice są zadowoleni, bo mogą się szczycić sukcesami swojej pociechy. Mała nie sprawia kłopotów w domu, ani na podwórku. Różni się jednak od swoich rówieśników. Nie boi się mieć swojego zdania i go bronić. Niestety jej opinie i poglądy nie liczą się w szkole.

W szkole tłamsi się kreatywność i nie można tego ukrywać. Testy po podstawówce czy matura każą nam się uczyć pisania "pod klucz", zgodnie z tym, jak ktoś założył, że uczniowie napiszą. Nie ma więc miejsca na swoje opinie. Aby zdać, należy wpasować się w schemat. I to właśnie schematów uczą się dzieci na lekcjach polskiego.

Córka z uwagą w dzienniczku 

Nina wróciła ze szkoły, gdzie polonistka zadała pracę domową związaną z ostatnio czytaną lekturą. Książka ciekawa czy nieciekawa, pracę domową należy odrobić. Zwłaszcza jeśli ktoś zbiera piątki na świadectwo z czerwonym paskiem, tak jak bohaterka tej historii.

Tematem pracy była recenzja "Ani z Zielonego Wzgórza". Książka nie przypadła Ninie do gustu i w wypracowaniu wyraziła swoją opinię na ten temat. Nauczycielka, widząc opinię dziewczynki, zareagowała w niewyobrażalnie poniżający sposób. Stłamsiła kreatywność dziewczynki, która chciała przedstawić swój punkt widzenia. Nina oczywiście otrzymała negatywną ocenę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przy wypracowaniu pojawił się komentarz polonistki. Kiedy zobaczyła go mama Niny, natychmiast zareagowała, udostępniając go w sieci. Nie podała jednak danych nauczycielki, bo jak twierdzi, nie chodzi jej o gnębienie. Dla matki jest ważniejsze to, aby rodzice zwrócili uwagę na to, co się dzieje w polskich szkołach.

Dzisiaj grzeje: 1. NIE ŻYJE wybitna Polka. W wieku 44 lat miała tragiczny wypadek
2. Samochody przejeżdżały, a on gwałcił ją bez opamiętania. Nikt nie reagował

Internet został zalany falą negatywnych komentarzy w stronę polonistki. Dzięki udostępnieniu uwagi sprawa została nagłośniona i oby hejt na nauczycieli zamienił się w debatę na temat edukacji w Polsce. Bo taki był zamiar mamy Niny. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. GIGANT sprzedaży chce się wycofać z Polski. Wszystko przez handlowe niedziele
  2. Matka Tomasza Komendy chciała popełnić samobójstwo. Przeszła przez piekło, nie chciała już dłużej żyć
  3. Tata Kubusia przeżył istny dramat. Jego 3-letni syn zmarł, bo przeszkadzał w igraszkach mamie i kochankowi
  4. Najbardziej niesamowity w inteligencji znak zodiaku. Żaden inny mu nie dorównuje
  5. Nagle pan młody odwrócił się od ołtarza. Powiedział 4 zdania synkowi narzeczonej, po których zapadła cisza

źródło: popularne

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News