Stowarzyszenie córki prezesa Trybunału Konstytucyjnego, Róży Rzeplińskiej, od lat jest finansowane przez George’a Sorosa. Pieniądze płyną nie tylko na konto organizacji, ale też bezpośrednio do Rzeplińskiej.

O Stowarzyszeniu 61 zrobiło się głośno w 2014 roku, kiedy w trakcie debaty prezydenckiej Bronisław Komorowski wykorzystał planszę z wydrukiem ze strony organizacji (mamprawowiedziec.pl). Oprócz tego prezydent kilkukrotnie wymieniał nazwę witryny. Wtedy okazało się, że w zarządzie stowarzyszenia zasiada jego córka. Mało osób zwróciło uwagę na fakt, iż Róża Rzeplińska została powołana na stanowisko prezesa przez Komorowskiego.

Stowarzyszenie 61 utrzymuje się z donacji, jedną z głównych osób wspierających jest George Soros. Wspiera organizację poprzez finansowane przez siebie podmioty. Przykładem ma być ponad 300 tysięcy złotych otrzymane przez stowarzyszenie w 2014 roku od Fundacji im. S. Batorego, która została założona i wspierana pieniężnie przez miliardera. W latach 2014-2016 stowarzyszenie Rzeplińskiej miało otrzymać około 700 tyś. zł.

Pieniądze od miliardera według mediów trafiają nie tylko na konto Stowarzyszenia 61, ale także do portfela Róży Rzeplińskiej. Na swojej organizacji miała zarobiać kilkadziesiąt tysięcy rocznie. Oprócz niej na liście płac można znaleźć młodszą córkę prezesa TK Maję, która jest odpowiedzialna za promocje stowarzyszenia.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

wk źródło: niezalezna.pl

...

Zobacz również