Maria Kołakowska, córka polityk Prawa i Sprawiedliwości z Gdańska, została powalona na ziemię i zatrzymana przez Policję. Obydwie kobiety uczestniczyły w kontrmanifestacji do Marszu Równości, który odbywał się w sobotę w Gdańsku.

W sobotę ulicami Gdańska przeszedł Marsz Równości zorganizowany przez tamtejsze środowiska LGBT. Jednocześnie odbywała kontrmanifestacja narodowców, którzy sprzeciwiają się organizacji jakichkolwiek publicznych protestów czy marszów mających na celu rozpropagowanie idei całkowitego równouprawnienia dla homoseksualistów i innych orientacji. Ze strony narodowców dobiegały takie hasła jak „Zakaz pedałowania”, „Trójmiasto nie chce pedałów”, „Pedofile, lesby, geje – cała Polska z was się śmieje”.

W pewnym momencie doszło do starć pomiędzy narodowcami i policją, która ochraniała Marsz Równości. Zatrzymano parę osób, w tym córkę gdańskiej radnej PiS Anny Kołakowskiej, Marię.

Do sieci trafiło nagranie z zatrzymania Marii Kołakowskiej, na którym widzimy jak jej matka próbuje uwolnić bezskutecznie swoją córkę.

https://www.youtube.com/watch?v=FCJpXLYIGx8

O Marii Kołakowskiej po raz pierwszy stało się głośno, gdy rozpyliła śmierdzący dezodorant podczas odczytu Golgoty Picnic w 2014 roku. Została wtedy skazana na prace społeczne.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: gdansk.pl

...

Zobacz również

Zobacz również