Poruszające zdjęcie córki Pawła Adamowicza. Wyrazy współczucia płyną z całej Polski

Poruszające zdjęcie córki Pawła Adamowicza. Wyrazy współczucia płyną z całej Polski

Córka Pawła Adamowicza poruszyła swoim gestem całą Polskę. Starsze dziecko zmarłego tragiczne prezydenta Gdańska na Facebooku w bardzo symboliczny sposób okazała swoją żałobę. Słowa wsparcia pod adresem 16-latki spływają właśnie ze wszystkich stron Polski.

Córka Pawła Adamowicza, jej młodsza siostra oraz matka są osobami szczególnie zranionymi gigantycznym dramatem, do którego doszło podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Prezydent miasta został poważnie zraniony nożem przez zamachowca, Stefana W., który ma już za sobą przestępczą przeszłość. Chociaż lekarze przez kilka godzin walczyli przy stole operacyjnym o życie samorządowca, ostatecznie Adamowicz zmarł 14 stycznia 2019 roku. Cały kraj pogrążył się w głębokiej żałobie, a w licznych miastach odbyły się specjalne milczące pochody przeciwko nienawiści, gromadzące tysiące osób. Wciąż trudno jest uwierzyć, że prezydent nadmorskiego miasta odszedł w tak tragicznych okolicznościach w wieku jedynie 53 lat.

Córka Pawła Adamowicza pogrążyła się w żałobie, Polacy przesyłają kondolencje

Do rodziny polityka spływają obecnie słowa wsparcia oraz współczucia ze wszystkich stron świata. Jak podkreślają przyjaciele Pawła Adamowicza, miłość do bliskich oraz miasta były dla niego najważniejszymi w życiu wartościami. Świadczyć mogły o tym liczne fotografie z ukochaną żoną oraz córkami, które samorządowiec chętnie publikował na portalach społecznościowych. Kiedy doszło do zamachu na życie Adamowicza, jego żona Magdalena przebywała poza granicami kraju. Chociaż wysłano po nią rządowy samolot, nie zdążyła niestety pożegnać się z umierającym mężem. Polityk osierocił dwie córki - 16-letnią Antoninę oraz 9-letnią Teresę. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

Wzruszający wyraz żałoby córki Adamowicza, który wyciska łzy z oczu

Pierwsza z wymienionych dziewczynek postanowiła w bardzo wzruszający sposób uczcić pamięć ojca za pośrednictwem popularnego portalu społecznościowego. Nastolatka zmieniła swoje zdjęcie na czarno-białe. Ostatecznie dołożyła na nie także nakładkę z herbem Gdańska z czarną wstążką, czym podkreśliła miłość Adamowicza do miasta, w którym się urodził, wychował i którym od wielu lat rządził. Internauci są niezwykle poruszeni gestem Antoniny Adamowicz. Na Facebooku znaleźć można wiele słów wsparcia kierowanych pod adresem 16-letniej dziewczyny oraz jej młodszej siostry i matki. Tragedii, do której doszło podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nie spodziewał się bowiem nikt, a szczególnie członkowie najbliższej rodziny gdańskiego prezydenta. Córka Pawła Adamowicza Fot. Facebook/Antonina Magdalena AdamowiczZOBACZ TAKŻE:
  1. Kora przeżyła KOSZMAR w dzieciństwie. Trauma odbiła się na jej dorosłym życiu
  2. Pola Raksa nigdy nie zaznała szczęścia w miłości. Jej mąż zdradził ją w NAJGORSZY sposób
  3. Nowy wątek ws. morderstwa Adamowicza. Służby biorą się za znajomych Stefana W.
  4. Morderca Pawła Adamowicza zaplanował każdy szczegół. Wstrząsające ustalenia
  5. To NIELUDZKIE! Skandaliczna promocja w gdańskim klubie: „Darmowe shoty na hasło: Adamowicz”
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News