Córka Łapickiego śmiertelnie chora. Przerwała milczenie ws. młodej żony ojca

Córka Łapickiego śmiertelnie chora. Przerwała milczenie ws. młodej żony ojca

Córka znanego reżysera Andrzeja Łapickiego, Zuzanna Łapicka od dłuższego czasu zmaga się z nowotworem, który dosłownie wysysa z niej życie. Świadoma swojej przyszłości, wydała ostatnio dwie książki, w których zawarła historie życia swojego i ojca. Po raz pierwszy także odniosła się do małżeństwa z dużo młodszą kobietą, które Łapicki zawarł na trzy lata przed śmiercią.

Andrzej Łapicki był legendą polskiego teatru i filmu. Aktywny zawodowo od 1945 roku aktor i reżyser za swoje wybitne osiągnięcia artystyczne był wielokrotnie odznaczany. Artysta pracował aż do swojej śmierci w 2012 roku, a teraz jego córka Zuzanna Łapicka czując swoją nadchodzącą śmierć, postanowiła złożyć hołd jemu i jego twórczości. Była żona Daniela Olbrychskiego wyda dwie książki, jedną opisującą jej własne doświadczenia z aktorskim środowiskiem, którego częścią był oczywiście Łapicki oraz drugą, będącą po prostu jego dziennikami. Publikacje są bardzo osobiste i jak mówi sama ich autorka, zawierają sporą ilość anegdot, także dotyczących romansów Olbrychskiego. Przy ich okazji zabrała także głos w sprawie drugiego małżeństwa jej ojca.

Zuzanna Łapicka szczerze o małżeństwie ojca

W 2009 roku, na trzy lata przed swoim odejściem Andrzej Łapicki poślubił młodszą o 60 lat teatrolog Kamilę Mścichowską, dokonując tym samym jednego z najbardziej kontrowersyjnych małżeństw w historii polskiego show-biznesu. Jak mówi córka artysty, powodem zawarcia związku była potrzeba posiadania wiernego słuchacza, któremu przekazać by mógł całą swoją wiedzę i anegdoty. Znawczyni teatru i jego historii była do tego idealna. Zuzanna Łapicka nie chciała mówić jednak wiele na temat drugiego związku jej ojca. W książce zawarła jednak wszystko, co wie. - Piszę o tym, jak ojciec zwierzał się Tadeuszowi Konwickiemu, że chce się ożenić z sześćdziesiąt lat młodszą dziewczyną, na co Konwicki po chwili milczenia powiedział: "To niedużo". Więcej anegdot w tej sprawie nie mam. [...] Nie bardzo jest co rozwijać. Ślub ojca z Kamilą brał się z lęku przed starością. Ojciec chciał mieć kogoś, komu będzie mógł opowiadać swoje anegdoty, a teatrolożka wydawała się do tego idealna. Ona natomiast miała swoje plany i ambicje. Cóż, było, minęło - powiedziała Zuzanna Łapicka. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Brudziński zapadł się pod ziemię. Takiej wpadki jeszcze nie było
  2. Przewrót w Unii Europejskiej. Zaczyna się od Włoch, będzie gorąco
  3. Co się dzieje z Rodowicz?! Niepokojące wieści
źródło: pudelek.pl Następny artykuł