Paweł Kukiz błaga o modlitwę. Chodzi o jego córkę

Paweł Kukiz błaga o modlitwę. Chodzi o jego córkę

Córka Kukiza ponad wszystko potrzebuje teraz modlitwy. Jej ojciec wystosował właśnie specjalny i poruszający apel do swoich fanów, w którym prosi, by w taki sposób wsparli jego ukochaną pociechę.

Córka Kukiza, nastoletnia Hania, była operowana w nocy z piątku na sobotę. Był to poważny zabieg, a teraz rodzina Pawła Kukiza przeżywa trudny czas - czeka na efekt operacji w nadziei, że wszystko będzie dobrze. Polityk wystosował na Facebooku specjalną prośbę o modlitwę, za swoją córkę. 

Córka Kukiza już po operacji. Rodzina czeka na skutek zabiegu

Paweł Kukiz opowiadał w mediach o chorobie córki. Wiadomo, że na przeszczep nerki córka Kukiza czekała aż 6 lat. Dobra wiadomość o organie, którego można użyć do operacji, spotkała rodzinę, gdy po badaniach we wrocławskim szpitalu ustalono grudniowy termin przeszczepu rodzinnego.

Paweł Kukiz ma ogromną nadzieję, że transplantacja nerki zakończyła się pełnym powodzeniem, jego córka przechodziła bowiem wcześniej już dwa takie zabiegi i przeszczep był odrzucany. Polityk poprosił za pośrednictwem Facebooka o modlitwę w tej intencji.

- Przyjaciele, bardzo Was proszę o modlitwę w intencji mojej córeczki Hani - o udaną operację, która czeka ją dziś w nocy i o jej szybki powrót do zdrowia - napisał na swoim profilu.

Po operacji zaktualizował wpis:

- Hania zoperowana. Wszystko - nie zapeszając - w porządku. Z całego serca dziękuję Wam za wsparcie a Zespołowi operującemu .... Za wszystko - czytamy.

Walka o zmianę przepisów. Nieżyciowe zasady

Córka Kukiza aż do 18 roku życia leczyła się w Centrum Zdrowia Dziecka. Po uzyskaniu pełnoletności nie mogła już korzystać z jego pomocy, a leczenie musiała kontynuować w klinikach dla dorosłych. Tylko za zgodą NFZ można dalej leczyć się w Centrum i z tego rozwiązania chciał skorzystać Kukiz, by zachować ciągłość kuracji. Niestety, zasady okazywały się niepraktyczne i utrudniały podjęcie najprostszych działań.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Paradoks polega na tym, że o taką zgodę lekarz musi występować za każdym razem, przy każdym pobycie dorosłego już pacjenta w szpitalu i każdej wizycie, a może to być nawet 4-5 razy w miesiącu! Z takim utrudnieniem spotykają się wszyscy pacjenci, którzy osiągają dorosłość, a chcą, żeby leczył ich dotychczasowy lekarz ze szpitala dziecięcego - opowiadał Paweł Kukiz w rozmowie z "Super Expressem".

Polityk walczy o zmianę tych zasad. Jego klub parlamentarny, Kukiz '15, dąży do wprowadzenia przepisu, by przez 12 miesięcy było ważne zaświadczenie o zgodzie na kontynuację leczenia w danej placówce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta piła napój przez słomkę. Następnego dnia już nie żyła. Gdy lekarze ją zobaczyli, byli PRZERAŻENI
  2. Ewa Farna poruszyła cały internet tym zdjęciem. Fanom wyszły oczy z orbit, gdy zobaczyli jak SCHUDŁA
  3. Wciąż nie wiadomo, gdzie przebywa Dawidek. W Polskę zaraz uderzą potężne burze, 9 województw zagrożonych
  4. Cała Polska podaje dalej! Niezwykle pilny apel policji ws. Dawida Żukowskiego
  5. Ujawniono przeszłość mamy 5-letniego Dawida. Nie miała w życiu lekko
  6. Policjant ujawnił na wizji TVN kulisy poszukiwań Dawida. Gdzie jest 5-latek?

Źródło: O2, Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News