Córka Andrzeja Dudy. Kim jest "pierwsza córka RP"?

Córka Andrzeja Dudy. Kim jest "pierwsza córka RP"? Źródło: youtube

Córka Dudy. Jak wygląda jej życie prywatne, czym na co dzień zajmuje się córka prezydenta RP? Ile ma lat, co studiuje? Odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące Kingi Dudy.

Córka Dudy to jedna z tych osób publicznych, z którą wielu dziennikarzy chętnie przeprowadziłoby wywiad, a nie jeden fotoreporter chciał zrobić wyjątkowe zdjęcie, które trafiłoby na czołówki gazet lub internetu. Kinga Duda, córka prezydenta Rzeczypospolitej Polski nie przepada jednak za rozgłosem, konsekwentnie unikając mikrofonów i kamer. Kiedy jej ojciec - Andrzej Duda w 2015 roku zwyciężył w wyborach prezydenckich, niemalże automatycznie padła ofiarą ogromnego zainteresowania mediów zyskując wielką popularność i nie do końca upragniony status gwiazdy w Polsce. Kim jest i jak wygląda życie prywatne "pierwszej córki RP"?

Córka prezydenta Andrzeja Dudy. Wiek i studia

Kinga Duda urodziła się w Krakowie w listopadzie 1995 roku. Jest córką pary prezydenckiej, Agaty Kornhauser-Dudy oraz Andrzeja Dudy. Podobnie jak jej rodzice mierzy bardzo wysoko, o czym świadczą studia na jednej z najlepszych uczelni w kraju. Media dotarły do rówieśników Kingi, dzięki czemu możemy dowiedzieć się, że dopóki jej ojciec nie został prezydentem była zwykłą dziewczyną z Krakowa niemarzącą o rozgłosie.

"Pierwsza córka RP" ma 24 lata i bezdyskusyjnie podąża śladami swojego ojca. Studiuje prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, będąc obecnie na 5 roku studiów. Kinga nie tylko jest uczennicą tej renomowanej uczelni, ale również godnie ją reprezentuje biorąc udział w różnego rodzaju międzynarodowych konkursach.

Jej główne zainteresowania to międzynarodowe prawo handlowe i prywatne, jest także absolwentką Amerykańskiego Studium Prawa organizowanego wspólnie przez UJ oraz Katolicki Uniwersytet Ameryki. W stopniu biegłym posługuje się językiem angielskim, a także uczy się niemieckiego. Zeszłego lata rozwinęła swoje umiejętności prawne podczas pracy w międzynarodowej kancelarii prawnej w Warszawie.

Córka prezydenta Dudy z chłopakiem

Jakiś czas temu córka pary prezydenckiej zaczęła być coraz częściej widywana w towarzystwie młodego mężczyzny. Jak się okazało, media miały rację - tajemniczy chłopak to wybranek jej serca. Bartłomiej Staszczak to syn dyrektorki jednego z krakowskich szpitali. Niedawno portale plotkarskie donosiły o rzekomych zaręczynach pary, jednak Dyrektor Biura Prasowego kancelarii prezydenta RP Marek Magierowski bardzo szybko zdementował te doniesienia.

Siostra Dudy jest jego córką?

Tygodnik Newsweek w jednym z marcowych numerów zajął się bliżej rodziną prezydenta. Z artykułu dowiedzieliśmy się, że Andrzej Duda jest najstarszym z trójki rodzeństwa. Urodzony w 1972 roku jest o osiem lat starszy od swojej siostry Anny, a także aż o 16 lat starszy od Dominiki. Najmłodsza z rodzeństwa została jednak adoptowana przez Janinę i Jana, którzy wszystkim dzieciom przez lata wpajali wartości chrześcijańskie i wychowywali zgodnie z nauczaniem kościoła. Różnica w wieku pomiędzy prezydentem, a jego siostrą Dominiką stała się tematem do żartów oraz plotek. Ich tematem przewodnim miały być informacje jakoby Dominika była nie ciocią Kingi, a jej siostrą. Wszystkie te wiadomości są oczywiście nieprawdziwe.

Córka Andrzeja Dudy prywatnie jest fanką czytania książek, jeżdżenia na nartach oraz podróży. Życzymy jej powodzenia w karierze i życiu prywatnym.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Andrzej Duda załamany po dzisiejszej tragedii. Wstrząsający wpis prezydenta
  2. Andrzej Duda został rozszyfrowany! Sekrety wyglądu prezydenta
  3. Andrzej Duda pokazał co ma w koszyku wielkanocnym. Ogromne zaskoczenie
  4. Kancelaria Andrzeja Dudy zamówiła zakładki do książek. Wydała na nie 40 tysięcy złotych
  5. Andrzej Duda miał wypadek? Niepokojące doniesienia, prezydent nagle zniknął
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News