Przed laty Kornela Morawieckiego z żoną dotknęła tragedia. Bezradnie patrzyli, jak umiera ich córka

Przed laty Kornela Morawieckiego z żoną dotknęła tragedia. Bezradnie patrzyli, jak umiera ich córka Źródło: screen/youtube/

Córka Kornela Morawieckiego umierała, jednak ani on, ani lekarze nie mogli nic zrobić. Bezradnie patrzył jak maleństwo odchodzi. Niewielu wiedziało o dramacie, jaki spadł na jego rodzinę.

Córka nieżyjącego już polityka zmarła zbyt wcześnie i nawet najwybitniejsi specjaliści nie mieli na to wpływu. Wszystko przez problem zdrowotny, z jakim się zmagała. Morawiecki zaledwie kilka razy wspominał o tym przykrym okresie jego życia, co tylko pokazywało, że mimo upływu lat, wciąż nie pogodził się ze stratą. 

Bezradnie patrzyli jak ich córka umiera. Tragedia dotknęła rodzinę Morawieckich

Kornel Morawiecki, o którego śmierci właśnie się dowiedzieliśmy, nigdy nie mówił zbyt wiele o życiu rodzinnym, a tym bardziej o swoich przykrych doświadczeniach. Mimo to zdarzyło się, że podczas jednego z wywiadów, który odbył z portalem Fakt, nawiązał do tragedii sprzed wielu lat. Polityk do ostatniego dnia sprawdzał się jako ojciec Anny, Magdaleny, Marty, Marii i Mateusza, jednak niewielu wiedziało, że Morawiecki był tak naprawdę ojcem szóstki, a nie piątki dzieci. 

Nim na świecie pojawił się jego jedyny syn, żona Jadwiga urodziła córkę, która przeżyła zaledwie pół roku. Dziewczynka urodziła się z wrodzoną wadą serca, która stopniowo pozbawiała ją sił. Lekarze byli bezsilni, a Kornel i jego żona pełni żalu przez trzy miesiące patrzyli, jak ich maleństwo umiera. 

- Odeszła, kiedy jeszcze była maleńkim dzieckiem: miała pół roku. Nauczyłem się wtedy bólu. Czuliśmy potworną bezradność, to było straszne - wspominał w rozmowie z Faktem. 

Lekarze odradzali kolejne dziecko 

Okazuje się, że po stracie córeczki, lekarze odradzali Morawieckim kolejne dziecko, najwyraźniej snując, że może dojść do podobnej sytuacji. Małżonkowie długo nie mogli się z tym pogodzić, jednak gdy oswoili się ze śmiercią dziewczynki, postanowili postarać się o kolejnego potomka. 

Dzisiaj grzeje: 1. NIE ŻYJE wybitna Polka. W wieku 44 lat miała tragiczny wypadek

2. Samochody przejeżdżały, a on gwałcił ją bez opamiętania. Nikt nie reagował

Wciąż byli pełni niepewności, ale i nadziei, że tym razem wszystko zakończy się dobrze. Ku ich uciesze, marzenia stały się rzeczywistością, a po dziewięciu miesiącach na świecie pojawił się ich jedyny syn Mateusz, który, idąc w ślady ojca, jest dziś uznanym politykiem. Morawiecki wielokrotnie podkreślał, że dzieci są dla niego najważniejsze i mimo natłoku obowiązków stara się zawsze znaleźć czas na rozmowę z nimi. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mają miliardy na swoich kontach. Lista najbogatszych Polek
  2. Kryzys w małżeństwie Małgorzaty Kożuchowskiej. Tabloid wylicza jej WSZYSTKICH mężczyzn, nie jest dobrze
  3. Tata Kubusia przeżył istny dramat. Jego 3-letni syn zmarł, bo przeszkadzał w igraszkach mamie i kochankowi
  4. Najbardziej niesamowity w inteligencji znak zodiaku. Żaden inny mu nie dorównuje
  5. Nagle pan młody odwrócił się od ołtarza. Powiedział 4 zdania synkowi narzeczonej, po których zapadła cisza  

Źródło: fakt 

Następny artykuł