Córka Wandera o śmierci ojca
pikio.pl
Irmina Jach - 30 Listopada 2020

Katastrofalna wiadomość z rodziny Bogumiły Wander. Informację o śmierci przekazała córka brata prezenterki

Córka znanego muzyka, Włodzimierza Wandera, poinformowała o śmierci ojca. Kompozytor, wokalista i saksofonista miał 81 lat. Był bratem legendarnej prezenterki telewizyjnej, Bogumiły Wander.

Córka Włodzimierza Wandera przekazała smutną informację za pomocą wpisu opublikowanego na portalu Facebook. Fani są zrozpaczeni, nie mogą uwierzyć w nieoczekiwane odejście prekursora muzyki rockandrollowej w Polsce.

Wiadomo, co za kilka dni ogłosi premier Morawiecki. Ministerstwo Zdrowia potwierdziłoWiadomo, co za kilka dni ogłosi premier Morawiecki. Ministerstwo Zdrowia potwierdziłoCzytaj dalej

Córka Włodzimierza Wandera poinformowała o śmierci ojca

- Muzyka była treścią jego życia. Miał nieprzeciętny i niepowtarzalny talent muzyczny... Był też bardzo towarzyski, z dużym poczuciem humoru, uwielbiał być wśród swoich licznych przyjaciół - napisała córka artysty w mediach społecznościowych.

Włodzimierz Wander urodził się 19 kwietnia 1939 roku w Łodzi. Już jako dziecko wykazywał zdolności muzyczne - uczył się gry na skrzypcach i fortepianie. Ukończył Średnią Szkołę Muzyczną w rodzinnej miejscowości, wybrał klasę klarnetu.

Zadebiutował w 1959 roku w zespole Tiger Rag, z którym wystąpił na krakowskich Juwenaliach. Następnie występował w formacjach Modern Jazz Swing i Niebiesko-Czarni. Wkrótce wraz ze Zbigniewem Bernolakiem, Andrzejem Nebeskim, Piotrem Puławskim i Wiesławem Bernolakiem założył grupę Polanie.

Dalsza część tekstu pod galerią:

Pilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąPilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąCzytaj dalej

Zespół szybko podbił krajowy rynek muzyczny, co zaowocowało dwutygodniowym tournée z legendarnymi The Animals. Zespół rozpadł się podczas jednej z tras koncertowych, a próba reaktywacji nie spotkała się z zainteresowaniem fanów.

W latach 70. Włodzimierz Wander wraz z Daną Lerską zaczął występować pod szyldem Wanderpol. Ostatecznie muzyk postanowił wyemigrować do Stanów Zjednoczonych, zamieszkał w Chicago, gdzie prowadził klub polonijny Cardinal Club.

Na należącej do niego scenie występowały polskie gwiazdy takie jak: Karin Stanek, Krystyna Prońko, Czesław Niemen, Bogusław Mec, Stan Borys, Piotr Fronczewski, Waldemar Kocoń, No To Co, Skaldowie, a także artyści amerykańscy, między innymi: Holly Maxwell, Paul Bolger, Boba Georges oraz Tad Zeppelin.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Artysta często odwiedzał Polskę, brał udział w imprezach muzycznych. W ubiegłym roku odbył się "Koncert Przyjaciół dla Włodka Wandera". Pieniądze zebrane podczas występów zostały przekazane na opiekę medyczną dla schorowanego artysty.

Włodzimierz Wander zmarł w niedzielę 29 listopada w Chicago. Córka opiekowała się nim do ostatnich chwil.

WW

Łączymy się w bólu z rodziną zmarłego. Niech spoczywa w spokoju.

Źródło zdjęcia: Facebook/Dominika Wander

Zobacz także w naszych serwisach:

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Onet/Fakt/Wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News