Przypadek chorej na koronawirusa 10-latki zadziwił lekarzy. Miała nietypowe objawy, z jej ciałem działy się dziwne rzeczy

Przypadek chorej na koronawirusa 10-latki zadziwił lekarzy. Miała nietypowe objawy, z jej ciałem działy się dziwne rzeczy Źródło: pikrepo.com Creative Commons Zero - CC0

Córka skarżyła się na złe samopoczucie, jednak objawy w ogóle nie sugerowały, że może to być koronawirus. Dopiero po fakcie zrobiono test, który okazał się pozytywny. 10-latka jest w pewnym stopniu ewenementem.

Córka zaczęła chorować, jednak wykluczono koronawirusa, ponieważ objawy nie były dosłownie książkowe. Wszyscy okrutnie się mylili, dziecko cały ten czas zmagało się z COVID-19.

10-letnia córka nie gorączkowała, ani nie kaszlała

To cud, że 10-latka z Plymouth w Wielkiej Brytanii nie potrzebowała dłuższej hospitalizacji, kiedy w końcu stwierdzono u niej koronawirusa. Zanim przeszła test, borykała się jednak z przykrymi objawami - początkowo podejrzewano u dziewczynki zwykłe zapalenie migdałków. Temperatura jej ciała była jedynie lekko podwyższona - jak zazwyczaj bywa przy zapaleniu, nic nie wskazywało na to, że może być nosicielką SARS-CoV-2.

Niedługo potem rodzice zauważyli bardzo dziwne objawy - 10-latka miała widoczną na twarzy wysypkę, na którą zastosowano maść, a po spojrzeniu do jej gardła można było zauważyć lekkie owrzodzenie. Mimo to nikt nie podejrzewał, że dziewczynka może być zakażona - brak kaszlu i boleści mięśni oraz klatki piersiowej to wykluczał. Po kolejnych kilku dniach pojawiło się zaczerwienienie skóry i silny ból nóg. Rodzice poważnie zaniepokoili się jej zdrowiem, kiedy gorączka podskoczyła do 41,6 stopni Celsjusza.

Dopiero gorączka zmotywowała lekarzy do pobrania wymazu i wykonania testu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

10-latka przy tak wysokiej gorączce czuła się bardzo źle, praktycznie przelewała się rodzicom przez ręce. Dopiero wtedy lekarze zaczęli podejrzewać, że może to być koronawirus. Test dał wynik pozytywny, a informacja o zakażeniu została rozesłana do szkoły 10-latki i kilku innych, okolicznych placówek.

Dzisiaj grzeje: 1. Błąd w informacjach Ministerstwa Zdrowia. Właśnie podano faktyczną liczbę zgonów spowodowanych koronawirusem w Polsce
2. Nie żyje zwycięzca „Top Chefa”. Zmarł na koronawirusa, miał 59 lat

Dziewczynka wydobrzała i nadal przebywa w izolacji. Jest pewnego rodzaju ewenementem dla lekarzy. Koronawirus objawiał się już np. zapaleniem spojówek czy też utratą węchu, jednak wrzody i wysypka to coś kompletnie nowego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. WHO podało nowy objaw COVID-19. Warto przyjrzeć się swoim oczom
  2. Polka zmarła na koronawirusa we Włoszech. Kibice ruszają na pomoc jej synowi
  3. Lekarze apelują, aby podczas epidemii nie jeść konkretnych produktów. Drastycznie obniżają odporność
  4. Przypadek chorej na koronawirusa 10-latki zadziwił lekarzy. Miała nietypowe objawy, z jej ciałem działy się dziwne rzeczy
  5. Szczere słowa matki Anny Przybylskiej o nowej partnerce Bieniuka. Mało kto zdecydowałby się na podobną wypowiedź
  6. Nie wylewaj nigdy wody po kiszonych ogórkach. Jest 13 powodów, szósty najlepszy?

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News