Córka Macierewicza unika mediów, jest owiana tajemnicą. Ujawniono, czym się zajmuje i jak zarabia

Córka Macierewicza unika mediów, jest owiana tajemnicą. Ujawniono, czym się zajmuje i jak zarabia Źródło: Flickr EU2017EE Estonian Presidency

Córka Antoniego Macierewicza układa sobie życie z dala od błysków fleszy. Nie angażuje się w działalność polityczną ojca i unika wystąpień publicznych. Jej losy były dotąd skrywaną tajemnicą. Teraz już wszystko jasne. Ujawniono, czym się zajmuje i jak zarabia Aleksandra Wesołowska. Działalność kobiety jest godna podziwu.

Córka Antoniego Macierewicza, Aleksandra Wesołowska jest wykształcenia biochemikiem. Doktorat zdobyła na Uniwersytecie Warszawskim, obecnie zaś pracuje na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jej zainteresowania zawodowe nie są dla rodziny Macierewiczów nowe. Biochemią zajmowali się także Zdzisław Macierewicz, ojciec Antoniego Macierewicza oraz siostra polityka, Barbara. Kobieta zajmuje się głównie laktotechnologią, czyli nauką zajmującą się badaniami nad mlekiem kobiecym. Swoje wykształcenie wykorzystuje po to, żeby pomagać innym ludziom. Sprawami społecznymi zajmuje się od wielu lat. Córka Antoniego Macierewicza ma 42 lata. Prywatnie jest mamą czwórki dzieci. Nie interesuje ją ani polityka, ani świat show-biznesu.

Córka Antoniego Macierewicza działa społecznie

Od dekady córka Antoniego Macierewicza jest właścicielką Fundacji Bank Mleka Kobiecego. Celem instytucji jest tworzenie sieci banków mleka w Polsce oraz gromadzenie funduszy potrzebnych na zakup wyposażenia takich placówek. Stowarzyszenie, którego jest pomysłodawczynią, jest obecnie liderem w obszarze badań nad mlekiem kobiecym. Aleksandra Wesołowska, jako naukowiec, ma prawo do wnioskowania o granty, które umożliwiają działalność naukową. Niestety, ze względu na powiązania rodzinne, te - zdawałoby się - oczywiste działania sprawiły, że stała się obiektem zainteresowania mediów. Fundacja Bank Mleka Kobiecego przed czterema laty otrzymała dofinansowanie w konkursie Innowacje Społeczne organizowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Niektórzy sądzą, że Antoni Macierewicz miał wpływ na wyniki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Po raz pierwszy moja działalność zawodowa została wtedy powiązana i wykorzystana jako element walki politycznej. Sukcesy zawdzięczam swojej wieloletniej pracy i całego zespołu. Jako naukowiec stawiam sobie pewne cele i je realizuję. O granty wnioskowałam cztery lata temu i wnioskuję dzisiaj - mówiła Aleksandra Wesołowska w rozmowie z mediami.

Dzisiaj grzeje: 1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
2. Majdan przekazał nagłą wiadomość o małym Heniu. Wielu fanów rozbitych
3. Media ostrzegają przed "latającymi kleszczami". Jest się czego obawiać?

Córka Antoniego Macierewicza już od najmłodszych lat bywała ofiarą krytyki, która spotyka niemal każdą osobę związaną z popularnymi politykami, gwiazdami i działaczami. Jak wyznała w jednym z wywiadów, prześladowania rozpoczęły się już w szkole podstawowej, kiedy to dzieci wyśmiewały ją, gdy dowiedziały się, że jej ojciec trafił do więzienia. Dziś podkreśla, że z ojcem łączy ją tylko determinacja i nieugiętość w dążeniu do celów. Docenia to, że została wychowana w poszanowaniu pracy i działania społecznego, ale zawodowo odcina się od koneksji rodzinnych. To, co osiągnęła, jest jej wyłączną zasługą. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Radosław Majdan nie zamierza ochrzcić swojego dziecka. Zaatakował także Kościół, jego słowa obraziły tysiące Polaków
  2. Niezawodny przepis babci na cudowne ogórki kiszone. Tajemnicą sukcesu jest 1 zasada
  3. Koszmar, wiemy, którzy konkretnie emeryci mają stracić część pieniędzy. Wypłynęły szczegóły dotyczące tzw. czternastki
  4. Bardzo ważna wiadomość dla posiadaczy kart bankomatowych. Ogromna zmiana
  5. Zagrożenie jest bardzo duże, służby są w gotowości. Wizja jest druzgocąca
  6. Poszedł do dentysty, bo bolał go ząb. Lekarz spojrzał na prześwietlenie i ścięło go z nóg

Źródło: Wirtualna Polska/Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News