Mama zauważyła u córki ciemne kręgi na karku. Zabrała ją do lekarza i usłyszała druzgocącą diagnozę, teraz ostrzega innych rodziców

Mama zauważyła u córki ciemne kręgi na karku. Zabrała ją do lekarza i usłyszała druzgocącą diagnozę, teraz ostrzega innych rodziców Źródło: dermTV.com

Córka od pewnego czasu czuła się gorzej, jej nastrój potrafił zmienić się w sekundę. Potem mama odkryła na jej karku dziwne ślady, które przypominały brud. Ciemne kręgi na szyi okazały się objawem choroby.

Córka po wizycie u lekarza nie mogła uwierzyć w to, co usłyszała. Z pomocą mamy będzie musiała uregulować stan swojego zdrowia, w jej przypadku nie są to żarty. Wszyscy mają nadzieję, że leki pomogą.

Córka miała na szyi dziwny ślad. Wszyscy myśleli, że to brud

14-letnia Panthera od pewnego czasu skarżyła się na gorsze samopoczucie. Ciągle była zmęczona, skarżyła się na bóle głowy, jej nastrój zmieniał się bardzo szybko i ogromnie chciało jej się pić. Mama sądziła, że być może to przez męczący okres w szkole. Pewnego dnia odkryła na szyi swojej córki bardzo dziwny, ciemnobrązowy pierścień. Przypominał zwykły brud.

Mama próbowała zmyć dziwny ślad z szyi córki, lecz wszystkie sposoby poszły na marne. W końcu wybrała się z nią do lekarza - miała nadzieję, że poradzi coś między innymi na samopoczucie nastolatki. Tam usłyszała przerażającą diagnozę. U 14-latki wystąpiło rogowacenie ciemne, które jest objawem nieuleczalnej choroby.

Dziewczynka do końca życia będzie musiała kontrolować swoje zdrowie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ciemny ślad na szyi wskazywał na to, że insulina nie funkcjonuje prawidłowo. Wysoki poziom hormonu w organizmie zaburza pracę skóry, przez co produkuje dodatkowy pigment. To objaw cukrzycy typu 2 - do końca życia dziewczynka będzie musiała mierzyć sobie poziom cukru we krwi i wstrzykiwać insulinę.

Rogowacenie ciemne występuje przy insulinooporności, otyłości i innych niezłośliwych zaburzeniach endokrynologicznych, a także w przypadku nowotworów, np. raka żołądka.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej mąż zniknął 6 tygodni po ślubie. Po 68 latach poznała prawdę, była zdruzgotana
2. Polsat przekazał informacje o koszmarnym wypadku. Daniel Olbrychski został przewieziony do szpitala

- Chcę, aby inni rodzice wiedzieli, że może się to zdarzyć ich dzieciom, nawet jeśli nie mają cukrzycy i nawet jeśli nikt w ich rodzinie jej nie miał. Musisz zwracać uwagę na jedzenie, które podajesz swoim dzieciom. Musisz kontrolować to, co jedzą, ponieważ ma to długofalowy wpływ na zdrowie - mówiła potem mama dziewczynki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kupujesz takie kasze gryczane? Lepiej ich nie jeść, mogą powodować raka
  2. Tragedia za kulisami Eurowizji Junior w Gliwicach. Uczestnik pilnie przewieziony do szpitala
  3. Bolała ją głowa przez 9 miesięcy. Lekarze otworzyli jej czaszkę i zwaliło ich z nóg
  4. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe
  5. Koniec z pieniędzmi na dzieci. Rodzice ZMUSZENI wykładać po 600 zł na dziecko!


Źródło: Webniusy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News