Niestety, umarła nastoletnia córka. Martyna Wojciechowska robiła, co mogła, żeby ją uratować przed chorobą i pomóc jej rodzinie

Niestety, umarła nastoletnia córka. Martyna Wojciechowska robiła, co mogła, żeby ją uratować przed chorobą i pomóc jej rodzinie Źródło: Wikimedia Commons

Córka długo chorowała i mimo pomocy internautów oraz Martyny Wojciechowskiej, nie udało się jej uratować. Nastolatka zmarła 13 lutego, pogrążając rodzinę w żałobie. To ogromna strata.

Córka w 2010 roku zaczęła czuć się coraz gorzej, więc zaniepokojeni rodzice szybko zabrali ją do lekarza. U nastolatki zdiagnozowano grzybicze zapalenie płuc, które udało się wyleczyć. Wyniki badań krwi dziewczyny poważnie zaniepokoiły lekarzy, jednak nie wystąpiły u niej inne objawy białaczki. Chorobę wykryto więc dopiero w 2018 roku, kiedy to niespodziewanie trafiła do szpitala.

Córka państwa Wozowiczów walczyła z ciężką chorobą

Chociaż Karolina Wozowicz dzielnie walczyła z białaczką, jej stan szybko się pogarszał. Miała poważne problemy z nerkami, przeszła wstrząs septyczny. Niestety poważne komplikacje choroby uniemożliwiły przeszczep oraz chemioterapię. 16-latka nie chciała się jednak poddać.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W sieci ruszyła zbiórka pieniędzy na drogie leki, które mogłyby poprawić stan jej zdrowia. Karolinie chciała pomóc między innymi Martyna Wojciechowska. W sprawę zaangażowała się też Magdalena Cielecka. Wielu internautów wpłacało środki na leczenie dziewczynki. Niestety choroba okazała się bezlitosna.

Karolinka niestety zmarła

Dzisiaj grzeje: 1. Gorszej rzeczy w samolocie już nie można zrobić. Trzeba nie mieć wstydu [FILM]
2. Cała Polska do końca miała nadzieję, że jednak się uda. Niestety, nie żyje

13 lutego na stronie "Uratujmy Karolinkę Wozowicz" na Facebooku ukazała się informacja o jej śmierci. Bliscy nastolatki przekazali krótko, że "nasza Wojowniczka dołączyła do grona swoich niebiańskich przyjaciół". Internauci, którzy zaangażowali się w zbiórkę na rzecz pomocy 16-latce, byli zdruzgotani tymi wieściami. W sekcji komentarzy ludzie z całej Polski przekazywali rodzicom i przyjaciołom Karoliny słowa współczucia oraz wsparcia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Magda Gessler oszukiwała wszystkich? Była pracownica twierdzi, że widziała wszystko i przerwała milczenie
  2. Tylko 2 miesiące na decyzję. Potem STRACISZ 1,5 tys. zł, a możesz jeszcze więcej
  3. Rosół z kluskami francuskimi będzie jeszcze lepszy niż ze zwykłym makaronem. Bajecznie prosty przepis na niebo w gębie
  4. Każdego może spotkać, 4-letnią Maję zabolały jedynie nogi. Diagnoza była druzgocąca
  5. Północ sparaliżowana, żywioł jest bezlitosny. Synoptycy IMGW nie mają dobrych wiadomości

Źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News