Ich córka zmarła w wieku 6 lat. 3 dni po jej śmierci rodzice dokonali w szufladzie odkrycia, przez które nie mogli przestać płakać

Ich córka zmarła w wieku 6 lat. 3 dni po jej śmierci rodzice dokonali w szufladzie odkrycia, przez które nie mogli przestać płakać Źródło: pixabay.com/StockSnap

Córka tej pary miała zaledwie 6 lat i całe życie przed sobą, kiedy nagle lekarze wygłosili straszną diagnozę. Zrozpaczeni rodzice nie mogli znaleźć sobie miejsca. Kiedy mama dziewczynki weszła do pokoju zmarłej, odnalazła coś niewiarygodnego.

Córka zostawiła pogrążonych w smutku rodziców. Odeszła, mając zaledwie 6 lat. Oszołomiona niewyobrażalnym bólem po stracie dziecka rodzina nie spodziewała się, że w szufladzie zmarłej natknie się na coś wyjątkowego. Dzięki nieoczekiwanemu znalezisku bliskim dziewczynki  udało się przekuć stratę, której doświadczyli, w inspirujące dziedzictwo dla potomnych.

Córka z fatalnym wyrokiem śmierci

Brooke i Keith Desserich mieli dwójkę dzieci. W tej chwili wychowują młodszą córkę, Grace. Elena, jej starsza siostra, zmarła jako 6-latka. Dziewczynka była radosnym dzieckiem od wczesnego dzieciństwa. Snuła plany na przyszłość, marzyła o zawodzie nauczycielki. Uwielbiała książki i zajęcia plastyczne. Kochała sukienki i różowy kolor. Ponad wszystko chciała kiedyś zostać mamą. Nagła wiadomość o chorobie Eleny drastycznie przerwała rodzinną idyllę. U dziewczynki zdiagnozowano złośliwy, nieuleczalny nowotwór, który zaatakował jej mózg. Lekarze zgodnie orzekli, że małej zostały najwyżej 3 miesiące życia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rodzice przez wiele dni bezsilnie obserwowali, jak ich dziecko powoli gaśnie. Codzienne czynności sprawiały Elenie coraz więcej trudu. Problemem było dla niej mówienie, przełykanie czy jedzenie. Dziewczynka zaczęła używać karteczek w codziennej komunikacji z rodziną. Jej cierpienia nie trwały długo. Zgodnie z przewidywaniami lekarzy, córka państwa Desserichów umarła w ciągu 3 miesięcy od postawienia diagnozy. Jej rodzice byli zrozpaczeni. Przypadkiem weszli do pokoju zmarłej dziecka 3 dni po jej śmierci. Mama zajrzała do szuflady i znalazła małą karteczkę od swojej córki. Wkrótce przekonała się, że to dopiero pierwsza wiadomość "zza grobu", która czekała na bliskich Eleny.

Kreatywne pożegnanie

Mała Elena miło młodego wieku zdawała sobie sprawę z tego, że odchodzi. Postanowiła zostawić po sobie pamiątkę, która wyrażałaby jej uczucia wobec najbliższych. Na różnokolorowych karteczkach wyrysowała serduszka i wypisała wyznania miłości. Opatrzone rysunkami dziewczynki laurki pochowane były w różnych częściach domu. Rodzice z każdą odkrytą wiadomością znajdowali pociechę i nadzieję na przyszłość. Wzruszające dziecięce pożegnanie sprowokowało ich do działania.

Dzisiaj grzeje: 1. Agnieszka Woźniak-Starak chciała zajść w ciąże z Piotrem?! Jej słowa łamią serce
2. Mało znany objaw nowotworu. Pojawia się głównie w nocy

Mama i tata Eleny zebrali wszystkie karteczki dziewczynki i wydali je w formie książeczki. Dochód z jej sprzedaży zostanie całkowicie przeznaczony na finansowanie leczenia dzieci z rakiem mózgu. Córka państwa Desserichów nieświadomie nie tylko pocieszyła swoich rodziców, ale także wsparła inne maluchy w walce z groźną chorobą.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Za przeprowadzkę do Włoch dają nawet 110 tys. złotych. Jest jeden haczyk
  2. Kochanka męża zmarła i zostawiła mu maleńkie dziecko. Mężczyzna chce je wychować razem z bezpłodną żoną
  3. Straż pożarna znalazła ciało noworodka w rowie. Przed śmiercią matka zafundowała mu ogromne cierpienie
  4. Takich pląsów Magdy Gessler świat jeszcze nie widział. Mamy nagranie
  5. PiS chce wprowadzić wielkie zmiany w emeryturach. Wiadomo, kto dostanie więcej pieniędzy

źródło: lolmania

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News