Bezradni, zrozpaczeni rodzice patrzą, jak ich mała córka powoli umiera. Zanim skończy 12 lat, nie będzie mogła chodzić, przełykać, oddychać

Bezradni, zrozpaczeni rodzice patrzą, jak ich mała córka powoli umiera. Zanim skończy 12 lat, nie będzie mogła chodzić, przełykać, oddychać Źródło: PA Real Life/Collect

Córka ma dopiero 4 latka, ale rodzice już usłyszeli porażającą diagnozę. Wiedzą też, jak będzie wyglądać przyszłość ich ukochanego dziecka. W wieku 12 lat dziewczynka w ogóle nie będzie samodzielna, z dnia na dzień jest z nią coraz gorzej.

Ich córka radzi sobie coraz gorzej. Jej zdolności psychoruchowe słabną z dnia na dzień. Lekarze wiedzą, co dolega dziewczynce, ogromnie bali się przekazać informację zdezorientowanym rodzicom.

Córka przejawia objawy demencji. Prawda jest o wiele gorsza

4-letnia Violet Jones z Wielkiej Brytanii została "naznaczona" przez los. Jest jednym z 40 dzieci w całym kraju, które cierpią na rzadką chorobę Battena, która powoduje m.in. demencję. Rodzice dowiedzieli się o schorzeniu zaledwie miesiąc temu. Wcześniej zauważyli u córki wiele niepokojących objawów, takich jak np. chwianie się na nogach, niewyraźna mowa, miała również napady padaczkowe.

Za czasem mała  Violet straci zdolność mówienia, połykania, widzenia, słyszenia i oddychania. Pewnego dnia zostanie przykuta do wózka inwalidzkiego i stanie się całkowicie zależna od swoich rodziców i krewnych. Całe szczęście, 4-latka rozpoznaje swoich bliskich, jednak powoli zapomina twarze i imiona swoich znajomych z placu zabaw, rodzice zauważyli też, że zapomina jak prawidłowo korzystać z toalety.

Jej rodzice są załamani. Widzą pogorszenie stanu zdrowia, nawet specjalna terapia nie uleczy Violet

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Lekarze powiedzieli nam, że to mało prawdopodobne, aby Violet przeżyła więcej niż 12 lat. To nie jest nawet szybka śmierć, jest bardzo powolna. To najgorsza forma tortur, umierać tak powoli. Trudno o tym w ogóle myśleć, nasz świat runął. Nie wierzę, że przytrafiło się to właśnie naszej rodzinie - mówiła mama 4-latki.

Dzisiaj grzeje: 1. Skorzystała z pół na pół, grając o 75 tys. zł. Każdy turysta odpowiedziałby bez wahania
2. TVP i Elżbieta Jaworowicz nie chcieli, by skandal wyszedł na jaw. Stało się, dobre imię ikony telewizji zrujnowane?

Kiedy Violet zaczęła mieć napady padaczkowe, lekarze początkowo nie wiedzieli, z czego to wynika. Jednak  po tym, jak 4-latka trafiła ponownie do neurologa z zaburzeniami mowy, zdiagnozowano chorobę, która dotyka jedną na 100 tysięcy osób. W ciągu ostatnich 5 miesięcy jej stan widocznie się pogorszył. Nie bawi się z dziećmi, tylko tępo się im przygląda, zapomina jak trzymać długopis, jak wchodzić po schodach. Jest jednak nadzieja dla 4-latki, ponieważ została zakwalifikowana do eksperymentalnej terapii. Niestety, Violet nie będzie w 100% zdrowa. Leki jedynie spowolnią rozwój choroby, spowodują ją mniej uciążliwą i pozwolą przeżyć jej kilka lat dłużej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niewyobrażalne sceny w polskim sklepie. Emerytka spojrzała na wędlinę i zalała się łzami
  2. Wspaniałe wiadomości dla wielu Polaków. Otrzymają zasiłek przedemerytalny, wystarczy spełniać kilka wymogów
  3. 13-letnia Daria mówiła, że zaszła w ciążę z 10-latkiem. Prawda okazała się jeszcze bardziej porażająca
  4. Wygląda jak fotomontaż, ale nim nie jest. Niesamowite, jamnik zapłodnił pitbulla a ich szczeniaki są przecudowne
  5. Magda Gessler obraziła wszystkich Polaków? Brutalnie szczere słowa wywołały aferę jak nigdy dotąd

Źródło: Daily Mail

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News