Wydała mnóstwo pieniędzy na prezent dla córki przyjaciółki. Jednak reakcja jej rodziców wyprowadziła ją z równowagi

Wydała mnóstwo pieniędzy na prezent dla córki przyjaciółki. Jednak reakcja jej rodziców wyprowadziła ją z równowagi Źródło: flickr.com/vkanaya

Córka przyjaciółki dostała kosztowny urodzinowy podarunek. Bardzo ucieszyła się z prezentu. Jej rodzice zaskoczyli ofiarodawców swoją reakcją.

Córka bliskich znajomych miała urodziny, więc pewna kobieta wydała majątek na prezent dla niej. Dziecko zachwyciło się otrzymanym podarunkiem, za to jej rodzice zareagowali w zaskakujący sposób. Ich zachowanie może wyprowadzić z równowagi. 

Córka szczęśliwa, rodzice już mniej

Użytkowniczka internetowego forum podzieliła się swoją historią z innymi rodzicami. Razem ze swoją córką wybrała się na przyjęcie urodzinowe dziecka swojej koleżanki. Chciały uszczęśliwić małą jubilatkę, więc wybrały kosztowny prezent. Kupiły czekoladki, kartę upominkową znanego sklepu i właściwy podarunek. Za wszystko zapłaciły około 120 złotych. Gdy tylko przekroczyły próg mieszkania znajomych, przekazały prezent dziewczynce. Mała niesamowicie ucieszyła się z otrzymanego zestawu. Jej rodzice - już mniej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Znajomi autorki wpisu wytknęli jej wartość upominku. Uznali, że "mogła się bardziej postarać". Zszokowana kobieta zastanawiała się, czy zrobiła coś nie tak. Zasięgnęła opinii innych forumowiczów, którzy całkowicie poparli jej brak zrozumienia dla reakcji rodziców dziewczynki. Niektórzy przyznawali, że sami wydają znacznie mniej na prezenty dla cudzych pociech. Pojawiła się też sugestia, że znajomi mieli na myśli osobiste zaangażowanie w podarunek, a nie jego wartość.

Córka na drugim planie

Moda na przerzucanie się pieniędzmi podczas dziecięcych uroczystości jest wszechobecna. Ludzie licytują się podczas przyjęć komunijnych i urodzinowych, by rodzice obdarowywanych dzieci mogli pochwalić się połowem w sieciach społecznościowych. Coraz rzadziej w tym wszystkim pamięta się o dziecku, a przecież chodzi o to, by to ono było zadowolone ze swojego święta. W tym przypadku córka przyjaciół była usatysfakcjonowana swoim prezentem, ale nie znalazł on uznania w oczach jej rodziców.

- To nie dzieci wymyślają karty podarunkowe czy pieniądze w kopercie i to nie dzieci doprowadzają do licytowania się, kto dostał droższy czy lepszy prezent. Naprawdę uważamy, że im droższy prezent, tym lepiej o nas świadczy? - powiedziała psycholog dziecięca Aleksandra Piotrowska.

Dzisiaj grzeje: 1. Popularny lek dla dzieci pilnie wycofany ze sprzedaży. Każdy może mieć go w swojej apteczce

2. Rodzice opłakiwali śmierć 2-letniego syna przy jego zwłokach. Po 2 godzinach dziecko obudziło się i skierowało do taty prośbę

Również jej zdaniem to potrzeby dziecka powinny być na pierwszym planie podczas jego własnej uroczystości. Jeśli mały solenizant nie potrafi wybrać swojego prezentu, można oczywiście ofiarować mu pieniądze, ale nikt nie powinien narzucać dolnych limitów na ofiarowywane kwoty.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kiedy ten noworodek się urodził, w ogóle nie wyglądał jak inne dzieci. Nawet własna matka się go panicznie bała
  2. Syn gwiazdora Ranczo publicznie apeluje do matki. Jest zaniepokojona
  3. Kiedy ten noworodek się urodził, w ogóle nie wyglądał jak inne dzieci. Nawet własna matka się go panicznie bała
  4. Smutne wiadomości obiegły media, to wielka strata dla Polaków. Nie żyje Z. Szostak
  5. Ciężarna 19-latka została zbiorowo zgwałcona. Ojciec jej dziecka nie żyje

źródło: popularne

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News