Córka aktora słynnego z filmu "Janko muzykant" oddała go do przytułku. Potem spotkały ją straszne nieszczęścia

Córka aktora słynnego z filmu "Janko muzykant" oddała go do przytułku. Potem spotkały ją straszne nieszczęścia Źródło: TVP

Córka jednego z najbardziej znanych aktorów w historii polskiego kina spotkała się z wieloma nieszczęściami. Niektórzy twierdzą, że to zemsta za niegodne potraktowanie własnego ojca, ponieważ pasmo nieprzyjemności rozpoczęło się tuż po tym, jak oddała swojego ojca do przytułku.

Córka jednego z legendarnych przedstawicieli polskiej kinematografii długo miała nadzieję na to, że uda jej się powtórzyć sukces ojca i zdobyć ogromną sławę. Ostatecznie jej plany zakończyły się zupełnie inaczej, bowiem nie zdołała nawiązać do legendy taty i nie zyskała choćby w połowie tak dużej sławy. Rzadko wspomina się o jednej z największych nadziei pokolenia młodych aktorów w latach 60.

Anita Dymszówna, czyli córka znanego powszechnie Adolfa Dymszy, który występował w telewizji jeszcze przed wojną, zapowiadała się na bardzo zdolną odtwórczynię ról, ale los brutalnie zweryfikował jej umiejętności. Nie udało jej się zrobić kariery również przez to, jak zachowała się w stosunku do własnego ojca, czego długo nie potrafiono jej wybaczyć.

Córka znanego aktora nie powtórzyła jego sukcesu

Dymszówna była córką Adolfa Dymszy, który dał się poznać telewidzom również przed wojną za sprawą kilku kultowych ról. Do jego najbardziej znanych kreacji należy z pewnością postać Florka z filmu "Janko Muzykant" Wydawałoby się, że artysta może cieszyć się wielką sławą, jednak pod koniec jego życia było zupełnie inaczej. Nikt nie doceniał wówczas wielkiego wkładu Dymszy na rzecz rozwoju polskiego kina.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Córka Adolfa Dymszy zmarła w zapomnieniu

Anita na pewnym etapie postanowiła oddać swojego ojca do przytułku. Był to bardzo mocny akcent, który zaważył na ich relacji. Od tamtej pory przestała odwiedzać ojca i praktycznie zerwała z nim kontakt. Gdy Dymsza umierał, córka postanowiła jednoznacznie odpuścić sprawę i nie pojawiała się nawet w domu opieki. To wydarzenie zostało jej na bardzo długo zapamiętane.

Nie był to jedyny problem Dymszówny. Po wielu latach jej małżeństwo z Maciejem Damięckim dobiegło końca, w związku z czym para rozstała się. Aktorka wpadła w depresję, a także alkoholizm. Można powiedzieć, że kłopoty zdrowotne Adolfa Dymszy były w tym wypadku również początkiem wszystkich problemów jego córki.

Żaden reżyser nie chciał potem współpracować z aktorką, która zachowała się w taki sposób wobec własnego ojca, a także była uzależniona od alkoholu. Nie robił na nich później wrażenia nawet talent gwiazdy, za sprawą którego miała wyróżniać się na tle innych osób. Ostatecznie kobieta zmarła dokładnie 20 lat temu w samotności i zapomnieniu, i dziś nie pamięta o niej prawie nikt.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazdor "Na Wspólnej" zmarł w samotności i zapomnieniu. Okoliczności jego śmierci do dziś są zagadką
  2. Nie żyje Wanda. Była jedną z największych polskich wokalistek. Przegrała z OKRUTNĄ i bezlitosną chorobą. Miliony Polaków są w rozpaczy
  3. Oczy wam wyjdą z orbit. Kasia Cichopek szaleje w prześwitującej sukience, nie miała na sobie stanika (FOTO)
  4. Dieta ziemniaczana podbija sieć. Trwa kilka dni, a jej efekty powalają na kolana
  5. Pies zjadł popularny smakołyk. Kilka dni później już nie żył
  6. Zmarła dwa tygodnie przed ślubem. Chwilę po śmierci mężczyzna znalazł w jej telefonie zdjęcie
  7. Straszna wizja Jana Pawła II. Płakał i błagał o ratunek. "Z Polską staną się straszne rzeczy"
  8. Wczasowicze wstrząśnięci. Nagle z popularnego polskiego jeziora zaczęły wyłaniać się nagrobki

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News