Córka wróciła do domu z potwornym bólem głowy. Dopiero wtedy poznali prawdę o tym, co ksiądz robił dzieciom w szkole

Córka wróciła do domu z potwornym bólem głowy. Dopiero wtedy poznali prawdę o tym, co ksiądz robił dzieciom w szkole Źródło: unsplash/Mateus Campos Felipe

Gdy ich córka wróciła ze szkoły, nieustannie uskarżała się na ból głowy. W końcu przyznała się rodzicom, co było jego przyczyną. Winny okazał się ksiądz uczący religii. Reakcja dorosłych była natychmiastowa.

Ich córka od dłuższego czasu narzekała na katechetę w swojej szkole. Według jej relacji ksiądz miał często krzyczeć na uczniów, czy nawet ciągnąć ich za uszy. Z tego też z powodu uczennica miała wyjątkowy uraz do lekcji religii. Jednak na jednych zajęciach ksiądz przekroczył granicę.

Córka wróciła do domu z bólem głowy. Okazało się, że to wina księdza

W połowie października, gdy dziewczyna wróciła ze szkoły do domu z bólem głowy, wyjawiła rodzicom, że tego samego dnia, ksiądz na lekcji religii uderzył ją dziennikiem. Matka i ojciec byli oburzeni, zdecydowali się zgłosić sprawę dyrekcji placówki.

Dyrektor szkoły w Bystrej (województwo małopolskie), Marcin Juszczęć, również zareagował od razu. 28 października zwrócił się do Kurii Diecezialnej miasta Tarnów. Później złożył drugie zawiadomienie, tym razem do Kuratorium Oświaty, oskarżając katechetę o naruszenie art. 75 ust. 2a Karty Nauczyciela. Artykuł dotyczy naruszenia dobra i prawa dziecka.

Katecheta zaskarżony do kurii. To nie pierwszy jego występek

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak się później okazało, ten sam ksiądz już wcześniej był pod celownikiem rodziców. Skargi na niego wpływały już w 2015 roku, kiedy na miejsce musiała przyjechać kontrola z kuratorium. Na czas trwającego postępowania, ksiądz został zawieszony w prawach nauczyciela.

Dzisiaj grzeje: 1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Zbrodnia wstrząsnęła Polską
2. Uwielbiany wokalista disco polo miał poważny wypadek, opublikował zdjęcia ze szpitala. Sytuacja jest bardzo poważna

- W 2015 roku do Wydziału Katechetycznego Kurii dotarła informacja o niewłaściwym postępowaniu katechety wobec dwóch uczniów. W związku z powyższym miała miejsce interwencja wizytatora wydziału katechetycznego w Szkole Podstawowej w Bystrej. Ówczesna dyrekcja szkoły udzieliła katechecie nagany, zaś sprawa została zgłoszona na policję i do Kuratorium Oświaty. Kolejne informacje o niestosownej postawie proboszcza docierały do Kurii w ciągu ostatnich kilku - kilkunastu dni i były przedmiotem rozmów przedstawicieli Kurii z dotyczącym. Ze względu na złożony charakter sprawy, m.in. polaryzację stanowisk parafian i rodziców uczniów z Bystrej, trwa jej rozpatrywanie - powiedział rzecznik tarnowskiego biskupa, ksiądz Ryszard Nowak.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Emerytów czeka podwyższenie wieku emerytalnego. Alternatywa jest ZNACZNIE gorsza
  2. Nie żyje ojciec aktora "M jak miłość". Był znanym muzykiem, miał 67 lat
  3. Mężczyźni jak ognia unikają ślubu z kobietami spod 3 konkretnych znaków zodiaku. Małżeństwa z nimi są z góry skazane na porażkę
  4. Postawił kamerę przy łóżku i włączył na noc. Nagle jego pies zaczął się dziwnie zachowywać
  5. Zapomnij o smażeniu, teraz kotlety schabowe z piekarnika są prawdziwym hitem. Tak pysznych i zdrowych jeszcze nigdy jadłeś

Źródło: Fakt

Następny artykuł