Córka wiedziała, że Kornel Morawiecki umiera. W ostatniej chwili spełnił jej ściskającą za serce prośbę

Córka wiedziała, że Kornel Morawiecki umiera. W ostatniej chwili spełnił jej ściskającą za serce prośbę Źródło: .

Córka Kornela Morawieckiego zdecydowała się na wzruszające wyznanie. Opowiedziała, co na chwilę przed swoim odejściem zrobił jej ojciec. Rodzina zmarłego polityka jest pogrążona w żałobie.

Córka Kornela Morawieckiego opowiedziała o ostatnich chwilach życia swojego ojca. Znany polityk w styczniu tego roku trafił do Kliniki Onkologii i Hematologii w szpitalu MSWiA w Warszawie. Lekarze wykryli u niego raka trzustki i skierowali na natychmiastową operację, ratującą życie. Niestety po 9 miesiącach walki Kornel Morawiecki zmarł w wieku 78 lat.

Córka Kornela Morawieckiego czuwała nad ojcem

Stan zdrowia Kornela Morawieckiego gwałtownie się pogorszył. Pacjent musiał przerwać chemioterapię z powodu infekcji, która zaatakowała jego organizm. Niestety ciężka choroba odebrała siły ojcu premiera. Cała rodzina Morawieckich na czele z córką Martą i synem Mateuszem czuwała przy jego szpitalnym łóżku. Wszyscy mieli nadzieję na poprawę stanu zdrowia Kornela Morawieckiego, ale z każdym dniem było coraz gorzej. 

Marta Morawiecka, córka chorego polityka opowiedziała jak wyglądały ostatnie chwile życia jej ojca. Polityk zmarł w poniedziałek, 30 września jednak już od piątku był nieprzytomny.

- Wcześniej było już ciężko, ale tata, choć z wielkim trudem, mógł jeszcze mówić - powiedziała w rozmowie z "Super Expressem" Marta Morawiecka. 

Kornel Morawiecki przed śmiercią przyjął również ostatnie namaszczenie chorych oraz dostał rozgrzeszenie. Jego córka zdradziła również, w jaki sposób pożegnała się ze swoim ojcem. 

DALSZA CZEŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Powiedziałam do niego: "Tatusiu, kocham cię bardzo, chcę się z Tobą pożegnać, wiem, że nie masz siły mówić, dlatego proszę cię, mrugnij do mnie". I tatuś mrugnął do mnie całym okiem i się uśmiechnął - dodała w rozmowie z "Super Expressem" córka zmarłego polityka.

Pogrzeb Kornela Morawieckiego odbędzie się w najbliższą sobotę. Msza żałobna rozpocznie się o godz. 12:00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Następnie ok. godz. 15:00 na cmentarzu Wojskowym na Powązkach rozpocznie się ceremonia pogrzebowa. 

Dzisiaj grzeje: 1. Znany piosenkarz będzie miał dziecko z mężczyzną. Urodzi je surogatka. ''Jesteśmy w ciąży''
2. Andrzej Duda przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje Bohater naszych czasów

Jak poinformował w programie "Tłit" Wirtualnej Polski szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, pogrzeb Kornela Morawieckiego będzie miał charakter państwowy. Ze względu na uroczystości pogrzebowe, premier Mateusz Morawiecki zawiesił swoją kampanię wyborczą. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zadziwiający pomysł Lidla na nagradzanie swoich najlepszych klientów
  2. Na studniówkę poszła z... ojcem swojego chłopaka. Sam jej to zaproponował. Powód wzruszy was do łez
  3. Żona nigdy miała nie poznać prawdy. Mężczyzna otworzył list od kochanki i zemdlał na oczach małżonki
  4. Rewolucyjny pomysł na paznokcie hybrydowe wywołuje zachwyt. Piorunujące psie motywy sprawiają, że pazurki są nieziemskie
  5. Niesamowite informacje dotyczące majątku po Zbigniewie Wodeckim. Żona podjęła decyzję 

źródło: Wp

Następny artykuł