Smutny los psów królowej Elżbiety II. Nie miała już sił

Smutny los psów królowej Elżbiety II. Nie miała już sił Źródło: .

Corgi bez wątpienia są uroczymi psami. Nic dziwnego, ze skradły serce samej królowej Elżbiety II. Miłość władczyni do czworonogów zakończyła się jednak w okropnych okolicznościach.

Corgi bez zawahania można nazwać jedną z najsłodszych ras psów. Sympatyczne zwierzaki należały do jednych z ulubionych królowej Elżbiety. Monarchini w latach młodości tak bardzo uwielbiała te konkretne czworonogi, że miała ich aż 30. Od kiedy była 7-letnią dziewczynką cały czas miała przy sobie przedstawicieli tej rasy. Wszystko zmieniło się w październiku 2018 roku.

Królowa Elżbieta uwielbiała corgi

Królowa Elżbieta nigdy nie kryła się z miłością do psów. Każdy doskonale wiedział, że są wielką miłością monarchini. Corgi zawsze jej towarzyszyły, a hodowla władczyni była uwielbiana przez wszystkich Brytyjczyków. Niestety, zwierzaki spotkał wyjątkowo smutny los. Psiaki zaczęły umierać, aż w końcu w październiku 2018 roku zmarł ostatni z nich. To był ogromny cios.

Wtedy królowa Elżbieta zrezygnowała z kontynuowania swoistej tradycji i porzuciła hodowlę. Nie przygarnęła kolejnych corgi, nie zainteresowała się także inną rasą. Wyznała, że czuje się już za bardzo zmęczona, by poświęcać się opiece nad czworonogami. Nie chciała też, aby zostały same gdy ona już odejdzie. To wyjątkowo smutny los uroczych psów, jednak nawet po śmierci właścicielka zadbała, aby były traktowane w należyty sposób.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Los corgi po śmierci chwyta za serce

Królowa Elżbieta zadbała o to, by jej ulubieńcy nawet po śmierci dostali godny pochówek. Rzadko się zdarza, by psy zostały pogrzebane w szczególnym miejscu albo by oznacza miejsce ich spoczynku w szczególny sposób. Corgi monarchini zostały potraktowane zupełnie inaczej.

Dzisiaj grzeje: 1. Niewiarygodne. Gigantyczna klęska Polsatu i TVN w Sylwestra, nikt nie spodziewał się czegoś podobnego

2. Dziwne zachowanie żony Sławomira. Widok, przez który fani oniemieli

Każdy zwierzak został pochowany na wzgórzu nieopodal zamku Windsor. Co niezwykłe, każdy z nich ma nagrobek z wymienionym imieniem, datą urodzin i śmierci oraz krótkim dopiskiem. Cmentarzyk jest miejscem, w którym królowa Elżbieta może odwiedzać wszystkie swoje zwierzaki, by powspominać miłe chwile, jakie spędziła z nimi przez ostatnie lata.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cukrzyca potrafi rozwijać się przez lata. Jej wczesne objawy mogą być mylące
  2. Jak polscy sportowcy spędzali sylwestra? Lewandowscy znów zachwycają, zjawiskowa Radwańska (ZDJĘCIA)
  3. Okropna wiadomość. Nie żyje młodziutka gwiazda, zmarła w Nowy Rok
  4. Żona Strasburgera w końcu wyjawiła wszystko. Nikt się nie spodziewał
  5. Zaskakująca nagła decyzja gwiazdora Rodzinki.pl. Nie wystąpi już w polskich serialach?

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News