Jak donosi „Polityka w sieci”, coraz więcej osób z Syrii, Iraku i Arabii Saudyjskiej wyszukuje w sieci słowo „Kraków”. Może to mieć związek ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży w Polsce lub nowym szlakiem imigrantów, który wiedzie przez nasz kraj.

Jak informuje „Polityka w sieci”, analiza dostępnych geolokalizacji wpisów frazy „Kraków” w języku arabskim pokazuje wzrost popularności tego słowa wśród internautów z Syrii, Iraku, Arabii Saudyjskiej, a także Danii gdzie społeczność muzułmańska jest dosyć spora.

fot. twitter.com/polityka_wsieci
fot. twitter.com/polityka_wsieci

Wielu komentujących wyniki analizy sugeruje, że może to mieć związek ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży, których część odbędzie się także w Krakowie i okolicach.

Informacja ta jest o tyle interesująca, że nie tak dawno temu media informowały o udaremnionym zamachu na Światowe Dni Młodzieży w Polsce. O planach islamskich terrorystów polskie służby dowiedziały się dzięki swoim zagranicznym odpowiednikom, którzy weszli w posiadanie rozmów islamistów przy pomocy najnowocześniejszego systemu podsłuchującego. Według doniesień zagranicznych służb, islamiści planowali pod koniec imprezy wjechać w tłum setek tysięcy pielgrzymów –wracających z końcowych uroczystości – samochodami terenowymi z uzbrojonymi po zęby terrorystami wewnątrz.

ZOBACZ TAKŻE – Polskie służby udaremniły zamach na Światowe Dni Młodzieży

Z kolei inni zasugerowali, że może chodzić o nowy szlak imigrantów, który wiedzie przez Polskę. Spodziewana w najbliższych miesiącach nowa i o wiele większa fala imigrantów z Bliskiego Wschodu ma przejść przez Polskę. Wszystko za sprawą zamykania granic przez inne państwa europejskie, które dotychczas zmagały się z problemem szturmujących ich granice imigrantów. Jak przewidują europejskie i polskie władze („FT” powołuje się m.in. na polski MSZ), imigranci będą wyruszać z Turcji przez Morze Czarne na Ukrainę. Potem musieliby pokonać jedynie polską granicę i przejść wszerz nasz kraj, by znaleźć się w Niemczech.

fot. financial times
fot. financial times

ZOBACZ TAKŻE – Financial Times: Nowa fala imigrantów przejdzie przez Polskę

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: polityka w sieci / financial times / pikio

...

Zobacz również