W kwietniu tego roku po raz pierwszy ponad 2 mln osób w Polsce odwiedziło aplikację Instagram. Prawie 1,3 mln to kobiety, co stanowi 60,5 proc. wszystkich użytkowników.   

Jak wynika z danych Megapanelu PBI/Gemius opracowanych przez Wirtualnemedia.pl jest to rekordowy wynik tej witryny. Rok temu strona miała o ponad połowę mniej użytkowników.

Bez tytułu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prawie połowa polskich użytkowników Instagram.com ma od 15 do 24 lat. Zauważalny jest również napływ odwiedzających portal w wieku od 7 do 14 lat.  W skali roku liczba ta zwiększyła się czterokrotnie.

2

 

 

 

 

 

W kwietniu br. Instagram.com odwiedziło 780,6 tys. internautów ze średnim wykształceniem. Dalej w rankingu plasują się użytkownicy z wykształceniem wyższym i podstawowym.

3

 

 

 

 

 

Wśród użytkowników w kwietniu 2014r. było prawie 800 tys. osób ze wsi.  Jedna piąta wszystkich użytkowników mieszka w miastach od 20 do 100 tys. mieszkańców.

4

 

 

 

 

 

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Bez tytułu

Młoda chrześcijanka, patriotka i konserwatystka. Studentka 1 roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.