Coraz więcej osób decyduje się na dziecko. Rafalska: "To efekt 500+"

Coraz więcej osób decyduje się na dziecko. Rafalska: "To efekt 500+" Źródło: źródło: flickr.com, pexels.com

Stojąca na czele resortu rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska, podała, że według Narodowego Funduszu Zdrowia w Polsce rodzi się więcej dzieci. Od początku obowiązywania programu Rodzina 500+ w Polsce wzrosła liczba kobiet w ciąży względem 2015 roku. 

Według wyliczeń NFZ, od kwietnia do października zanotowano o 9,5 tys ciąż więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Jeszcze bardziej pozytywne są dane, które uwzględniają okres od początku roku do października. W tym czasie zarejestrowano 14,5 tys. ciąż więcej.

Minister rodziny nie ukrywała swojej radości na wieść o wzroście liczby ciąż. Jak zaznaczyła, wreszcie co dobrego dzieje się w kwestii demograficznej Polski i chciałaby, by "taka tendencja się utrzymała".

 - To najlepsza informacja, jaką mogłam w końcówce roku usłyszeć. Cały czas komentowaliśmy dane dotyczące demografii z dużą ostrożnością, bo te procesy wymagają długofalowych obserwacji i analiz - komentowała dane NFZ Rafalska.

Jak osądziła minister, na taką sytuację z pewnością złożyło się wiele czynników. Wśród nich wymieniła chociażby dobra sytuację na rynku pracy i najmniejsze od 25 lat bezrobocie. Zaznaczyła jednak, że swój znaczący udział ma program Rodzina 500+ i zapowiedź rządu Beaty Szydło o tym, że ten zamierza prowadzić rozbudowaną politykę prorodzinną.

 - Myślę, że 500+ może mieć w tym swój znaczący udział. Dobra sytuacja na rynku pracy też ma znaczenie. Pokazanie, że rząd zamierza realizować długofalową politykę rodzinną i gwarantuje bezpieczeństwo wypłacalności programu 500+ - podkreśliła minister.

pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News