Nie żyje legendarny muzyk. Miał guza mózgu

Nie żyje legendarny muzyk. Miał guza mózgu

Conway Savage nie żyje. Taka informacja obiegła świat muzyki rockowej, który tym samym stracił kolejnego wybitnego przedstawiciela. Legendarny klawiszowiec, związany z zespołem Nicka Cave'a zmarł w wieku 58 lat.

Conway Savage był przez lata związany z grupą Nick Cave and the Bad Seeds. Jak podają zagraniczne media, australijski klawiszowiec zmarł wczoraj. Muzyk otrzymał w zeszłym roku od lekarzy druzgocącą wiadomość. Zdiagnozowano u niego guza mózgu.

Conway Savage odszedł z tego świata

Muzyk, który w 1990 roku związał się z zespołem Nick Cave and the Bad Seeds, został przez swoich kolegów pożegnany na Facebooku. - Nasz kochany Conway odszedł w niedzielę wieczorem. Członek Bad Seeds przez niemal 30 lat, Conway był anarchiczną nicią, która biegła przez koncerty zespołu na żywo. Był kochany przez wszystkich, przez członków zespołu i fanów - piszą muzycy na swoim profilu. Wybuchowy, zabawny, przerażający, sentymentalny, ciepły, uprzejmy, zgryźliwy, uczciwy, prawdziwy - był tym wszystkim i całkiem dosłownie miał „dar złotego głosu”, wysokiego, słodkiego i skąpanego w duszy - charakteryzują zmarłego kolegę członkowie Nick Cave and the Bad Seeds.
- W trakcie zakrapianej nocy, o czwartej rano, w hotelowym barze w Kolonii Conway usiadł przy pianinie i zaśpiewał „Streets Of Laredo” w swoim słodkim, melancholijnym stylu, a na chwilę świat się zatrzymał. Wszyscy na sali mieli mokre oczy. Żegnaj Conway, na sali wszyscy mają mokre oczy. Kochamy cię, Nick i The Bad Seeds - tymi słowami Convay Savage został pożegnany przez kolegów.

Nie żyje australijska legenda

Conway Savage dołączył do grupy w 1990 roku, w czasie nagrywania albumu "The Good Son". Muzyk poza współpracą z zespołem Nick Cave and the Bad Seeds podejmował się również twórczości w ramach innych projektów. Współpracował m.in. z Suzie Higgie, czy Amandą Foc i Robertem Ticknerem. Od 1993 prowadził równocześnie solową karierę, w ramach której wydał trzy albumy.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Ostatnie zdarzenie nieodwracalnie zmieniło życie Meghan Markle. Nachodzą ogromne zmiany
  2. Rok szkolny 2018 2019. Kiedy ferie w 2019? Przerwy świąteczne w 2018
  3. Wizja słynnego jasnowidza przeraża. Niedługo przeżyjemy horror, będą ofiary śmiertelne
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News