Dlaczego puszki Coca Coli są czerwone? Kolor nie jest bez znaczenia, prawdziwa przyczyna zaskakuje

Dlaczego puszki Coca Coli są czerwone? Kolor nie jest bez znaczenia, prawdziwa przyczyna zaskakuje Źródło: pixabay.com stevepb

Dlaczego cola od lat jest nalewana do puszek w kolorze czerwonym? Przyczyna zaskoczy każdego.

Cola jest w dzisiejszych czasach najpopularniejszym napojem, po który chętnie sięgają zarówno i starsi, jak i ci młodsi. Co więcej, producent postanowił wyjść na przeciw osobom, które dużą wagę przykładają do spożywanych w ciągu dnia kalorii, bowiem nie da się ukryć, że cola jest nie tylko smacznym, ale i kalorycznym napojem. Dzięki temu powstała tzw. cola zero, dosładzana specjalnymi słodzikami niezawierającymi żadnych kalorii. Tym razem jednak skupimy się na jej tradycyjnej wersji, bo to właśnie jej puszka zwraca największą uwagę. Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego jest ona czerwona? Odpowiedź może was mocno zdziwić.

Dlaczego Coca Cola ma puszkę koloru czerwonego? Kryje się za tym ważne znaczenie 

Tę puszkę kojarzą wszyscy na całym świecie. Kształt walca, niewielki rozmiar i oczywiście charakterystyczny kolor czerwony z białym napisem Coca Cola - takiej etykiety nie da się pomylić z niczym innym. Warto dowiedzieć się, dlaczego producent wybrał czerwony kolor puszki, gdyż nie jest on bez znaczenia. Okazuje się, że wybór jest związany z... podatkami.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

By poznać genezę loga Coca Coli, należy sięgnąć wstecz aż do lat 90. XIX wieku, gdy to sprzedawano ją w wielkich beczkach podobnych do tych na alkohol. W tamtym okresie wszystkie alkohole musiały być opodatkowane, w przeciwieństwie do zwykłych napoi gazowanych, producent Coca Coli obawiał się, że i na jego produkt, zupełnym przypadkiem zostanie nałożony podatek.

Dzisiaj grzeje: 1. GP: Rząd planuje pozbawić Polaków prywatności. Minister dostanie dostęp do kluczowych danych 

2. Nastolatka wróciła z pracy w sklepie cała we łzach. Wściekła mama zwróciła się do klientów, pokazała poruszające zdjęcie

Postanowił temu zapobiec. Wówczas wpadł na pomysł, by pomalować wszystkie puszki na kolor czerwony, dzięki czemu w razie kontroli nikt nie mógłby mieć wątpliwości, a cola nie zostałaby opodatkowana. Sposób okazał się strzałem w dziesiątkę, a opakowanie na tyle spodobało się producentowi, że pozostało niezmienne po dziś dzień. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Czy koronawirus zostanie w Polsce na zawsze? Eksperci zabierają głos
  2. Trener reprezentacji Polski pokonał koronawirusa. Świetne informacje dla kibiców w całym kraju
  3. Z ostatniej chwili: Kilkunastu rannych polskich żołnierzy. Konieczna była interwencja śmigłowca
  4. Stan klęski żywiołowej w Polsce? Gowin zdradza, dlaczego jest to niemożliwe, porażająca prawda wyszła na jaw
  5. Ujawnili jedno z największych ognisk epidemii w Polsce. Lekarz przez tydzień mógł zarazić setki osób
  6. Policja może dokonać kontroli twoich zakupów i ukarać? Możesz się mocno zdziwić, lepiej je dobrze zaplanuj

Źródło: o-you

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News