Co Żydzi sądzą o Polakach? Ten film wywołał burzę w polskim internecie (video)

Co Żydzi sądzą o Polakach? Ten film wywołał burzę w polskim internecie (video) Źródło: fot. youtube

Na jednym z portali społecznościowych pojawił się film, na którym obywatele Izraela z polskimi korzeniami opowiadają o swoich odczuciach względem Polaków oraz o tym co wiedzą o wydarzeniach z II wojny światowej. Video sonda szybko rozpętała burzę w sieci. 

Na portalu wykop.pl pojawił się 10-cio minutowy film, na którym możemy poznać opinie Żydów o Polakach i Polsce.

Autor sondy wybierał Izraelczyków o polskich korzeniach, których rodziny mieszkały w Polsce przed II wojną światową i w jej trakcie.

 - Czy wiesz, że podczas Holokaustu nie-Żydowscy Polacy pomagali Żydom? Co na ten temat wiesz i co o tym sądzisz - pytał swoich rozmówców autor video sondy.

Odpowiedzi jakie uzyskał mogą budzić spore kontrowersje. Wszyscy jego rozmówcy nie mają zbyt pozytywnych wspomnień o Polakach. Wśród odpowiedzi przeważa negatywny obraz Polaków, wspomina się o "narodowym sporcie Polaków jakim było łapanie Żydów i palenie ich w stodołach" czy o masowych napadach na domy pozostawione przez uciekających bądź zabitych przez Niemców Żydów.

https://www.youtube.com/watch?v=euenUDkqO_I

Film wywołał prawdziwą burzę w polskim internecie. Ogromna część internautów poczuła się oburzona, ponieważ uważają, że odpowiedzi jakich udzielili pytani przez autora sondy Izraelczycy są krzywdzące dla Polaków i fałszują historię. Znaleźli się też tacy, którzy zgadzają się z wypowiedziami.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :
bh Następny artykuł