Co za zwrot w Warszawie! "Tęczowy" kandydat faworytem w wyborach

Co za zwrot w Warszawie! "Tęczowy" kandydat faworytem w wyborach Źródło: Fot. wikimedia.org

Rafał Trzaskowski został uznany przez Platformę Obywatelską za człowieka, który ma największe szanse na utrzymanie stolicy w rękach partii. Kandydat na prezydenta Warszawy z ramienia PO ma w zanadrzu niekonwencjonalny pomysł na przyciągnięcie wyborców.

Polityk Platformy Obywatelskiej jako jedną ze swoich obietnic wyborczych przedstawił przywrócenie wywołującej liczne konflikty i będącej obiektem aktów wandalizmu tęczy. Tęcza stanowiła symbol środowiska LGBT oraz obiekt nienawiści narodowców.

"Pozytywny symbol"

Rafał Trzaskowski twierdzi, że sławetna instalacja z Placu Zbawiciela, która zanim ostatecznie uległa demontażowi w sierpniu 2015 roku, została siedmiokrotnie podpalona, jest świetnym symbolem Warszawy. - Chciałbym, żeby ona tam wróciła. Była fajnym, pozytywnym symbolem i urozmaicała stolicę - tłumaczy polityk. Trzaskowski odniósł się także do innego symbolu Warszawy, znacznie trudniejszego do zdemontowania, czyli Pałacu Kultury i Nauki. Kandydat PO porównał go do słynnej nowojorskiej budowli. - Gdyby pozbyć się socrealistycznych ozdobników, Pałac Kultury i Nauki wyglądałby jak Empire State Building - zachwycał się Trzaskowski. Rozpoczętą już kampanię wyborczą Rafała Trzaskowskiego krytycznie ocenił wymieniany jako kontrkandydat polityka PO Patryk Jaki. Wiceminister sprawiedliwości zauważył, że Trzaskowski "mówi w tej kampanii głównie o sobie, a nie o Warszawie". Źródło: wolność24.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News