Kara nałożona na TVN w ostatnich dniach jest jednym z tematów, który nie schodzi mediom w całej Polsce z ust. Kwestię 1,5 mln złotych kary podjęły także zagraniczne media. Te również są zszokowane ogromem kary, jaką nałożono na stację. Jak się jednak okazuje, TVN ma jednak szansę na triumf.

Jak poinformowała bowiem Teresa Brykczyńska, kara nałożona na stację nie jest czymś, przed czym telewizja nie byłaby w stanie uciec. Brykczyńska przyznała, że kara jest „odwracalna”, czym wprowadziła zwolenników opozycji i TVN w zachwyt. Jest jednak pewien warunek, który stacja musi spełnić.

ZOBACZ TAKŻE: Dramat ciężko chorej gwiazdy TVN. Chce zaryzykować życie dla fanów

TVN ma szansę na triumf

Karę można naturalnie znieść, anulować, ale jedynie w drodze przewidzianej przepisami. Sami z siebie nie możemy jej cofnąć – mówi Brykczyńska.

Co w takim razie musi zrobić TVN? Okazuje się, że wystarczy, by telewizja złożyła skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i odwołała się od kary. Jeżeli to zostanie rozpatrzone pozytywnie, a jest taka możliwość, TVN ma szansę na triumf.

Według nieoficjalnych informacji, sam Jarosław Kaczyński miał naciskać, by nie śrubować sprawy za mocno i dać możliwość TVN, by to uwolniło się od kary. Gdyby bowiem PiS zbyt mocno naciskało na stację, notowania partii z pewnością by spadły na łeb na szyję. Tym samym Kaczyński sprawił stacji prezent, ale jego zaangażowanie w sprawę może zostać mu popamiętane przez jego elektorat, który jest wrogiem TVN.

ZOBACZ TAKŻE: SZOK! Kaczyński broni TVN, z hukiem polecą głowy

źródło: wp.pl

7 najdziwniejszych świątyń świata [ZOBACZ!]


10 znanych marek, które zbiły fortunę na współpracy z nazistami

...

Zobacz również