Takiego zwrotu akcji nie spodziewał się dosłownie nikt! Wczorajsza rekonstrukcja rządu wywołała wiele emocji. Premier Mateusz Morawiecki odwołał z funkcji ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. W mediach zawrzało, kiedy pojawiły się informacje, że zostanie on teraz Marszałkiem Sejmu. Jest już nowy Marszałek, ale to nie będzie Macierewicz.

Wczoraj w południe premier Morawiecki ogłosił nowy skład swojego rządu. Joachim Brudziński, który był wcześniej marszałkiem Sejmu, został mianowany ministrem spraw wewnętrznych i administracji.

ZOBACZ TAKŻE: Sensacja! To KONIEC Macierewicza! Zastąpi go…

SZOKUJĄCE nazwisko nowego marszałka

Najnowsze doniesienia medialne szokują. Portal wpolityce.pl poinformował, że nowym wicemarszałkiem Sejmu zostanie Elżbieta Witek. Kobieta nie potwierdziła tych informacji, ale nie próbowała także ich zdementować.

Nie ustalono jeszcze oficjalnie, kto ostatecznie zasiądzie w fotelu marszałka, ale wiele wskazuje, że PiS postawi właśnie na Witek.

Macierewicz upokorzony

Wczoraj odwołano pięciu ministrów. Stanowisko stracili Konstanty Radziwiłł, Witold Waszczykowski, Anna Streżyńska, Jan Szyszko i Antoni Macierewicz.

W mediach pojawiły się pogłoski, że to właśnie ten ostatni ma zostać marszałkiem Sejmu. Okazuje się, że były szef MON pozostanie w szeregach partii, ale nie będzie już sprawował żadnych wysokich funkcji. Media spekulują, że takie działanie jest próbą usunięcia Macierewicza w cień.

Elżbieta Witek to posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, w latach 2015–2016 rzecznik prasowy rządu, w latach 2015–2017 minister-członek Rady Ministrów i szef gabinetu politycznego premiera w rządach Beaty Szydło oraz Mateusza Morawieckiego.

ZOBACZ TAKŻE: WRESZCIE JEST! Porażająca odpowiedź Macierewicza na słowa Dudy mocniejsza niż wszystko

Źródło: wp.pl

Jak relaksuje się Beata Szydło? Na to byś nie wpadł! Zaskakujące pasje polityków


Na jaki temat Macierewicz napisał magisterkę? Zaskakujące! Tego nie wiedziałeś o byłym szefie MON

...

Zobacz również