Nie tak dawno Antoni Macierewicz stracił stanowisko ministra obrony narodowej, które sprawował od początku istnienia rządu Zjednoczonej Prawicy. Partia zastanawia się teraz, jaką rolę w państwie powierzyć prominentnemu politykowi obozu władzy. Wszystko wskazuje na to, że straci miejsce w sejmowej ławie.

Rekonstrukcja rządu zakończyła się m.in. odebraniem Antoniemu Macierewiczowi kierownictwa nad Ministerstwem Obrony Narodowej. Stanowisko straciło także kilku innych ministrów, którzy przez ostatnie dwa lata wiernie służyli Prawu i Sprawiedliwości.

ZOBACZ TAKŻE: Sensacja! To KONIEC Macierewicza! Zastąpi go…

Były minister nie opuści jednak najściślejszych kręgów władzy. Nie pozwala na to jego popularność wśród elektoratu, pozycja, autorytet i przede wszystkim przynależność do tzw. frakcji smoleńskiej, niosącej na swoich barkach sprawę wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Nowe stanowisko

To właśnie tragedia z 10 kwietnia zajmie od dziś całość życia polityczno-zawodowego Antoniego Macierewicza. Został bowiem wyznaczony przez Mariusza Błaszczaka na stanowisko szefa podkomisji smoleńskiej.

ZOBACZ TAKŻE: Macierewicz się MŚCI na PiS! Zakłada NOWĄ partię

Czy wraz ze swoimi nowymi współpracownika odkryje prawdę o śmierci 96 niezwykle ważnych dla państwa polskiego osób, pokaże czas. Jest jednak inny aspekt tej rotacji personalnej, który przykuwa uwagę bardziej niż przeciągające się śledztwo. Chodzi o status Macierewicza jako posła.

Macierewicz traci mandat

Zadanie wyznaczone Macierewiczowi kłóci się ze sprawowaniem przez niego mandatu poselskiego. Wedle prawa i to ustanowionego przez PiS, ta konkretna podkomisja podlega pod Komisję Badań Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, która to podlegają bezpośrednio ministrowi obrony narodowej.

ZOBACZ TAKŻE: To już POGROM! Posłowie PO masowo wylatują z partii

Technicznie więc Macierewicz został urzędnikiem państwowym, a konstytucja łączenia mandatu posła na Sejm RP ze stanowiskiem urzędniczym jasno zakazuje. Tak jest zdaniem prof. Marek Żylicz, ekspert od prawa lotniczego. MON ogłosił jednak, że były minister sprawował będzie swoją nową funkcję społecznie. Cała Polska czeka na rozwój wydarzeń.

źródło: wyborcza.pl

Najbardziej bulwersujące fakty o Antonim Macierewiczu

Tak upamiętnia się Smoleńsk - znane pomniki w Polsce i na świecie [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również