Tego jeszcze nie było, w sprawie Smoleńska oskarżony został sam Andrzej Duda. Nie tylko prezydent i jego zwolennicy są zdziwieni. W szoku są nawet ludzie związani z opozycją. Nikt nie może uwierzyć w to, co właśnie się stało.

Prezydent Andrzej Duda został właśnie oskarżony w sprawie Smoleńska. Sprawa jest o tyle dziwna, że oskarżenia te wysunął nie kto inny, jak piewca prawicy i wielki zwolennik „dobrej zmiany” – Tomasz Sakiewicz.

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” zarzucił Andrzejowi Dudzie, że ten wybił się na Smoleńsku. Już pojawiają się komentarze, że ten konflikt to prawdziwy zwrot na prawicy, który osłabi ją na tyle, że otworzy opozycji drogę do pokonania Prawa i Sprawiedliwości.

ZOBACZ TAKŻE: Dni Ziobry policzone! Duda po Macierewiczu bierze się za niego

Oskarżony w sprawie Smoleńska

Sakiewicz nie może przeboleć tego, że Andrzej Duda przyłożył rękę do dymisji Antoniego Macierewicza. Dziennikarz nie ukrywał nigdy, że sympatyzował z tą frakcją PiS, która wyraźnie była pod wpływem byłego szefa MON.

Utrącenie go ze stanowiska Sakiewicz odczytuje wręcz jako zamach na śledztwo smoleńskie. Zarzucił Dudzie, że ten spowolnił działanie śledczych, a „sam nic dla sprawy nie zrobił”. Żeby tego było mało, to nie najmocniejsze z oskarżeń pod adresem Dudy.

Naczelny prorządowej gazety podkreślił bowiem wręcz, że „Duda jest beneficjentem sprawy smoleńskiej”. Z czego to wynika? Chodzi o to, że Duda wystąpił w filmie „Mgła”. Zdaniem Sakiewicz zapewniło mu to rozgłos potrzebny do wygranej wyborów prezydenckich.

 Prezydent zaryzykował, że wyjaśnianie przyczyn tej tragedii nie będzie kontynuowane. Sam nic nie zrobił dla prawdy o tym, co się wydarzyło 10 kwietnia. A przecież był beneficjentem sprawy smoleńskiej. Byłby politykiem kompletnie nierozpoznawalnym, gdyby nie to, że wystąpił w filmie „Mgła”. Wcześniej nikt go nie znał. Zaistniał dzięki temu, że 5 mln widzów zobaczyło jego twarz w dokumencie poświęconym tragedii smoleńskiej – powiedział Sakiewicz.

ZOBACZ TAKŻE: Andrzej Duda w SUTANNIE! To NIE fotomontaż, to prawdziwe zdjęcie

źródło: se.pl

Tak upamiętnia się Smoleńsk - znane pomniki w Polsce i na świecie [ZDJĘCIA]


9 przerażających katastrof z udziałem ważnych polityków

...

Zobacz również