Co za zwrot akcji! Tusk w wyborach prezydenckich zmierzy się ze... swoim podwładnym

Co za zwrot akcji! Tusk w wyborach prezydenckich zmierzy się ze... swoim podwładnym

Polską politykę cechuje spora doza niepewności i mnóstwo zwrotów akcji. Nagłe zmiany zdań i odważne deklaracje są na porządku dziennym, a politycy dbają o to, abyśmy mieli o czym czytać. Teraz były premier stał się bohaterem kolejnej politycznej odysei, gdyż zmierzy się ze swoim podwładnym o najwyższy urząd w państwie.

Donald Tusk już raz kandydował na urząd prezydenta RP. Było to w 2005 roku, kiedy przegrał z Lechem Kaczyński. Nie poprzestał na tym w wyścigu po władzę i dwa lata później stanął na czele koalicyjnego rządu, którym kierował prawie dwie kadencje. 1 grudnia mimo przeciwnych zapowiedzi obrał stanowisko Przewodniczącego Rady Europejskiej, którym pozostaje do dziś. W polskich mediach natomiast robi się coraz głośniej o jego możliwym starcie w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Ma już nawet pierwszego kontrkandydata.

Dawny przyjaciel

Jacek Saryusz-Wolski przez dekadę był aktywnym członkiem Platformy Obywatelskiej. Pełnił w niej różne funkcje, najczęściej odpowiedzialne i wysoko postawione. Od 2004 roku jest także nieprzerwanie europosłem również z ramienia PO. W Brukseli polityk rozwinął bogatą i lukratywną karierę. Przez pewien okres był także przewodniczącym komisji spraw zagranicznych PE. Piastował także fotel członka-zastępcy w komisji budżetowej oraz członka delegacji PE na Federację Rosyjską i Afganistan. W marcu tego roku wyrzucony został z PO za zostanie kandydatem PiS na Przewodniczącego RE. Dziś znany jest głównie z konfliktu w Donaldem Tuskiem.

Przeciw Tuskowi

Były premier Przewodniczącym Rady Europejskiej pozostanie jeszcze przez dwa lata, a do wyborów prezydenckich w naszym kraju pozostało lat trzy. Już jednak gorąco jest o możliwej kandydaturze Tuska na urząd głowy państwa polskiego. Jego kontrkandydatem zostać ma właśnie Saryusz-Wolski, który pała do niego szczerą nienawiścią. Komu polskie społeczeństwo powierzy cześć władzy i reprezentowanie Rzeczpospolitej Polskiej na zewnątrz - nie wiadomo. źródło: Twitter.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News