Cóż za spektakularny zwrot! Wiadomo kto zastąpi Waszczykowskiego w MSZ. Ta informacja zszokowała wszystkich Polaków. Nikt nie spodziewał się tej osoby na stanowisku szefa resortu spraw zagranicznych. To niewątpliwie upokorzenie dla ministra.

Trwają nieustanne spekulacje dotyczące rekonstrukcji rządu. Jej wyniki zostaną ogłoszone już jutro. Tymczasem nieoficjalne źródła donoszą. Witold Waszczykowski zostanie odwołany.

ZOBACZ TAKŻE – Opozycja w ekstazie! Szokujący wyciek: Macierewicz idzie do dymisji

Wiadomo kto zastąpi Waszczykowskiego w MSZ

Już od kilku tygodni na następce Witolda Waszczykowskiego media typowały Krzysztofa Szczerskiego. Okazuje się, że szef gabinetu prezydenta odmówił objęcia tego stanowiska. Mikołaj Wójcik z „Faktu” poinformował właśnie, że szefem resortu spraw zagranicznych zostanie… dotychczasowy podwładny Waszczykowskiego – Konrad Szymański, który obecnie pełni funkcję sekretarza stanu ds. europejskich. Co ciekawe, na giełdzie nazwisk pojawiło się również nazwisko innego podwładnego Waszczykowskiego – prof. Jacka Czaputowicza, który w MSZ jest podsekretarzem stanu ds. prawnych i traktatowych.

ZOBACZ TAKŻE – Wyborcy PiS dostaną zawału! Do rządu wchodzi… człowiek Komorowskiego

– FAKT: nowym szefem MSZ będzie Konrad Szymański.
Jarosław Kaczyński może tylko żałować, że mu nie zaufał już dwa lata temu. Bylibyśmy z polską polityką zagraniczną w znacznie lepszym punkcie niż dzisiaj… – napisał Mikołaj Wójcik na swoim profilu na Twitterze.

Jest to niewątpliwie upokorzenie dla ministra – premier stawia na jego dotychczasowych podwładnych, teoretycznie mniej doświadczonych polityków, co zdaje się oznaczać, że dla Morawieckiego każdy kandydat jest lepszy od Waszczykowskiego.

ZOBACZ TAKŻE – OFICJALNE: Mateusz Morawiecki rezygnuje z funkcji w rządzie!

Źródło: natemat.pl

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy


Samobójstwo czy zatajony mord? Popularne teorie spiskowe o śmierci Andrzeja Leppera

...

Zobacz również