Szokująca sytuacja ma miejsce w Toruniu. Służby specjalne szturmują siedzibę o. Tadeusza Rydzyka. To zdarzenie zupełnie zaskakujące, bowiem o. Rydzyk uchodzi za ulubieńca obecnego rządu.

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi czynności sprawdzające w związku z niezwykłymi przejęciami gruntów przez o. Tadeusza Rydzyka od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego bez przetargów.

Okazuje się, że redemptorysta z Torunia otrzymał duże działki w wieczyste użytkowanie z ogromnymi bonifikatami. Działki warte nawet 2 mln zł dostał od województwa za kwotę zaledwie 111 tys. zł. Sytuacja miała miejsce w maju tego roku.

ZOBACZ TAKŻE: Gigantyczny majątek Rydzyka ujawniony! Nie uwierzysz, ile ma na koncie

– Podstawy prawne udzielenia bonifikaty określa art. 73 ust. 3 Ustawy o gospodarce nieruchomościami – wyjaśniał wówczas rzecznik wojewody Mikołaja Bogdanowicza, Adrian Mól.

Służby szturmują siedzibę Rydzyka

To jednak nie koniec. W październiku wyszło bowiem na jaw, że katolicki baron medialny z Torunia dostał kolejną działkę w wieczyste użytkowanie. Znów mógł wówczas liczyć na wysoką, bo aż 85% bonifikatę.

ZOBACZ TAKŻE: Ależ przewrót! Rydzyk wypowiada wojnę Kaczyńskiemu, PiS w totalnym szoku

Dzięki temu wszedł w posiadanie działki wartej 400 tys. zł wpłacając zaledwie 10 tys. Przez kolejne lata zakon ma wpłacać jeszcze po 200 zł rocznie.

Teraz sprawą zainteresowało się CBA, które sprawdzi zasadność przyznanych bonifikat i przejmowania ziemi bez przetargów.

Co stanie się z nami po śmierci? 10 niesamowitych teorii


Naukowcy otworzyli grób Jezusa - tak wygląda [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również