Co za skandal! Pieniądze z nagród PiS nie trafią do CARITASU

Co za skandal! Pieniądze z nagród PiS nie trafią do CARITASU

Szykuje się kolejny skandal wokół nagród przyznanych ministrom przez byłą szefową polskiego rządu Beatę Szydło. Teraz okazuje się, że pieniądze mogą nie trafić do Caritasu.

Jarosław Kaczyński wycofuje się z pomysłu, jakoby premie, wokół których narosło tyle kontrowersji miały zostać przekazane na Caritas.

Caritas nie otrzyma pieniędzy z nagród?

Szef partii rządzącej zapowiedział, że istnieje możliwość, iż zostanie przyjęta inna formuła odnosząca się do celu zwrotu nagród. Polityk póki co nie powiedział jednak jaka konkretnie. - Będą zwrócone nagrody, choć być może przyjmiemy nieco inną formułę co do celów tego zwrotu - poinformował Kaczyński. W Caritasie byli mocno zaskoczeni, że szef PiS zdecydował się na krok polegający na przekazaniu pieniędzy z nagród tej właśnie organizacji charytatywnej i jak twierdzą, nikt z nimi tego nie ustalał.

Fundacji dodatkowe środki są potrzebne

Caritas jednak cieszy się na możliwość pozyskania dodatkowych funduszów. Organizacja zapowiada, że jeśli otrzyma środki, to zostaną one odpowiednio spożytkowane na cele działalności fundacji. Zdaniem części internautów słowa Jarosława Kaczyńskiego, za pośrednictwem których przedstawił sugestię jakoby środki miały trafić gdzie indziej niż na Caritas, a mianowicie miałyby zostać przekazane na bliżej nieznaną, tajemniczą formułę świadczą o tym, że partia władzy chce dokonać "rozmycia" całej sprawy, aby trudniejsze do ustalenie było, który z polityków i ile środków zwrócił.
Proponowane linki:
  1. Tylko jeden minister PiS nie przyjął nagrody. Nigdy nie zgadniesz który
  2. PiS nie przeprosi za nagrody "One są za ciężką pracę"
  3. Dziennikarz spytał Szydło, czy oddała już nagrodę. Reakcja? To aż boli (VIDEO)
Źródło: fakty.interia.pl Następny artykuł