Tegoroczny opolski festiwal bez wątpienia przejdzie do historii jako najbardziej kontrowersyjna, pełna wpadek i kłótni edycja. Najwyraźniej bardzo dobrze zdają sobie z tego sprawę także władze TVP, które postanowiły ze wstydem przemilczeć niektóre szczegóły związane z jubileuszowym koncertem Jana Pietrzaka. Oprócz tego widzowie nie dostaną możliwości obejrzenia go po raz kolejny. 

Według osób, które zgromadziły się na widowni występu satyryka, do jego końca dotrwało jedynie około 200 sympatyków artysty. Fakt, iż TVP pominęło dane dotyczące frekwencji na tym wydarzeniu, w ogóle więc nie dziwi.

Jak wynika ze statystyk firmy Nielsen, największą widownię, bo aż 4 mln osób, przyciągnął jubileuszowy koncert Maryli Rodowicz. „Debiuty” obejrzało 1,2 mln widzów, „Premiery” – 2,4 mln, „Od Opola do Opola” – 3 mln, a „After Party” – 1,5 mln osób.

TVP zrezygnowało także z umożliwienia Polakom ponownego zapoznania się z koncertem Jana Pietrzaka. Najwyraźniej przedstawiciele stacji bardzo poważnie potraktowali liczne żarty na temat imprezy i postanowili szybko się od nich odciąć.

...

Zobacz również

Podarte spodnie Prokopa, buty Ziemca i u*** stół Durczoka - największe wpadki w polskiej telewizji [ZOBACZ!]