Co za kompromitacja Jakiego! Wszyscy prawnicy w kraju zwijają się ze śmiechu

Co za kompromitacja Jakiego! Wszyscy prawnicy w kraju zwijają się ze śmiechu

Kontrowersje wokół barwnej postaci Patryka Jakiego zdają się nie cichnąć. Polityk zaliczył właśnie kolejną wpadkę, którą wyśmiało szczególnie środowisko polskich prawników. Jako wiceminister sprawiedliwości zdecydowanie nie powinien on bowiem popełniać tego typu błędów.

Po ogłoszeniu faktu, iż Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił karę grzywny, którą z inicjatywy Jakiego obciążono Hannę Gronkiewicz-Waltz, poniżony polityk nie krył rozczarowania. Bardzo szybko ogłosił więc chęć odwołania się od decyzji do Naczelnego Sądu Administracyjnego poprzez "napisanie apelacji".

Szybka reakcja na wpadkę

Oczywisty dla polskich prawników błąd w rozumowaniu Jakiego wytknął mu Borys Budka. Były minister sprawiedliwości poinformował na Twitterze o prostej wpadce polityka Solidarnej Polski. - Ja tam się może nie znam, ale z tego, co mnie uczono, apelacji w sądach administracyjnych nie ma - napisał celnie Budka. Post polityka skłonił Jakiego do zmiany treści tweeta dotyczącego planowanej "apelacji". Tym razem zapowiedział skargę kasacyjną, co także nie umknęło uwadze oponenta. Fot. Twitter Fot. Twitter  
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News