LINK do oświadczenia radnego. 

To się nie mieści w głowie. 23-letni Piotr Krajewski wygrał wybory w Ostródzie i został radnym, a do walki politycznej wykorzystał chore dziecko, które perfidnie oszukał.

Krajewski przyrzekł, że jeśli wygra wybory, to całą swoją dietę przekaże na leczenie chorego Czarusia, dziecka z poważną wadą serca oraz porażeniem mózgowym, którego rodzice potrzebują pieniędzy na rehabilitację i kosztowne wizyty u specjalistów.

Krajewski miał przekazać łącznie ok. 70 tysięcy złotych ze swojej diety radnego. Podpisał deklarację, którą zamieścił w swoich materiałach wyborczych. Zdobył serca wyborców swoim gestem, aczkolwiek rychło się okazało, że jest po prostu gnidą.

Po ogłoszeniu wyników nie przekazał rodzicom dziecka ani złotówki, a zeskanowany dokument usunął ze swojej strony i profilu na portalu społecznościowym. Mówi „Faktowi”, że skończyła się domena, a strony już nie ma. Na pytanie o przekazanie diety bezczelnie odpowiada:

– To było tylko przyrzeczenie, a nie umowa. A mama Czarka ma dobrą sytuację materialną, zaś moja mama straciła pracę i ja teraz muszę ją utrzymywać – tłumaczy się Krajewski.

 

...

Zobacz również