Retusze gwiazd usuwające ich niedoskonałości nieraz tworzyły z nich osoby, które nie były w ogóle podobne do pierwowzoru. Jednakże, retusze w drugą stronę, czyli takie, które mają uczynić celebrytów mniej atrakcyjnymi, to jednak rzadkość. 

A jednak, Cristiano Ronaldo spotkał się z trudną do uzasadnienia akcją telewizji publicznej TV3, która usunęła mięśnie brzucha piłkarza Realu Madryt. Dziennikarze tłumaczą się, że retusz wykonali bez złych intencji, ponieważ chcieli usunąć… „pewne znaki reklamowe”. Według twórców programu „Esport Club”, nie chcieli oni ośmieszyć gwiazdora Realu Madryt.

Niestety, tłumaczenia dziennikarzy niemalże nikogo nie przekonują. Katalońska telewizja znana jest z niechęci do Realu Madryt, a już szczególnie do największego gwiazdora tej drużyny, czyli właśnie Cristiano Ronaldo.

Wcześniej telewizja TV3 musiała procesować się z Realem Madryt za porównanie zawodników tego klubu do hien. W 2014 ta sama stacja wyemitowała bardzo kontrowersyjny dokument o koneksjach stołecznego klubu z dyktaturą generała Franco.

źródło: realmadryt.pl

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Zobacz również

...