"9 zdrajców" obróciło się przeciw PiS podczas głosowania!

"9 zdrajców" obróciło się przeciw PiS podczas głosowania! Źródło: Fot. Wikipedia (Piotr Waglowski) - Flickr (Piotr Drabik)

Mimo że Prawo i Sprawiedliwość posiada w Sejmie reprezentację stanowiącą większość bezwzględną liczby głosów, partia kolejny raz przegrała głosowanie. Tym razem dyscyplinę złamało 9 posłów, którzy nie zgodzili się z innymi członkami ugrupowania.

Kontrowersyjne głosowanie dotyczyło wniosku o skierowanie nowelizacji ustawy o prawie wodnym do prac w jednej z sejmowych komisji. Posłowie PiS nie zgadzali się z tym pomysłem, chcąc przejścia od razu do II czytania. Za skierowaniem ustawy do komisji zagłosowali jednak przedstawiciele PO, Nowoczesnej, PSL oraz członkowie kół poselskich Unia Europejskich Demokratów, Wolni i Sprawiedliwi, Republikanie oraz posłowie niezrzeszeni. Zgodziło się z nimi także 31 posłów Kukiz'15, a także 9 członków PiS. Ta zaskakująca porażka Prawa i Sprawiedliwości nie jest pierwszą tego typu. Najbardziej spektakularną okazała się ta, w której aż 30 posłów partii rządzącej poparło wniosek PSL wbrew dyscyplinie. Nikt nie spodziewał się jednak, że będzie dochodziło do kolejnych, ponieważ mimo wszystko zdecydowana większość głosowań udaje się tak, jak chce tego PiS.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News