Co za fart! Polak zdobył prawdziwą FORTUNĘ jednym banknotem (zdjęcia)

Co za fart! Polak zdobył prawdziwą FORTUNĘ jednym banknotem (zdjęcia)

Takie historie jak ta potwierdzają tylko, że pieniądze spadają z nieba. Przekonał się o tym Polak mieszkający w Wielkiej Brytanii, Piotr Sobczuk. Może mówić o prawdziwym szczęściu - dzięki jednemu banknotowi zdobył prawdziwe bogactwo.

W Wielkiej Brytanii ogromną furorę od września ubiegłego roku robi nowa seria banknotów - pięciofuntówki z plastiku przedstawiające Winstona Churchilla. Najniższe serie banknotów są sprzedawane po fantazyjnych cenach, osiągając sumy nawet kilkadziesiąt razy przebijającą ich wartość faktyczną.

O potężnym szczęściu może mówić Polak zamieszkały w Telford. Mężczyzna wypłacał z bankomatu 10 dolarów, a maszyna wydała mu dwa polimerowe banknoty o nominale 5 funtów. Jednym z nich był banknot z pierwszej, najniższej serii AA01 o numerze 444444. Sobczuk postanowił spróbować szczęścia na internetowej aukcji.

To okazało się strzałem w dziesiątkę. W niedzielę zakończyła się aukcja na eBayu. Banknot osiągnął zawrotną cenę na poziomie 60,1 tys. funtów. Tym samym przebito jego wartość o 1,2 mln procent. Sobczuk zarobił więc ponad 300 tys. złotych. Jak powiedział brytyjskim mediom, jest w szoku i wciąż nie wie, co z robić ze zdobytą dzięki przypadkowi fortuną.

źródło: telegraph.co.uk pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News