Co za fake news! Kościół i PiS przyłapane na gorącym uczynku

Co za fake news! Kościół i PiS przyłapane na gorącym uczynku Źródło: fot. Pixabay

Ależ fake news! Kto by pomyślał, że posuną się do czegoś takiego? A jednak to prawda. Kościół i Prawo i Sprawiedliwość zostały przyłapane na gorącym uczynku. 

Konferencja Episkopatu Polski udostępniła na swoim oficjalnym profilu na Twitterze fałszywe zdjęcia z "Marszu dla Życia". Takich rzeczy zdecydowanie nie wypada robić w takich środowiskach. ZOBACZ TAKŻE: Lekarz tłumaczy jak wygląda aborcja: „2 minuty i koniec, pro life oszukuje zdjęciami”

Fake news roku!

Fałszywego twitta podał dalej m.in. klub Solidarnej Polski, czyli formacji politycznej, która wchodzi w skład koalicji rządzącej, z której wywodzą się niektórzy członkowie polskiego rządu. W Waszyngtonie odbył się 45. Marsz dla Życia. Organizatorzy chwalą się, że w wydarzeniu wzięło udział ok. 100 tys. osób. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że chwalą się z tej okazji zdjęciami... z zupełnie innego wydarzenia! Takiego fake newsa dawno nie było! Na ironię zakrawa fakt, że sukces Marszu dla Życia ilustrowany jest zdjęciem z... Marszu Kobiet, który raczej walczył o zupełnie inne rzeczy. ZOBACZ TAKŻE: Marszałek OSZALAŁ! „Aborcja przyczynia się do raka i chorób wenerycznych”

Niesmaczny przekręt

Wtedy Marsz Kobiet wyprowadził na amerykańskie ulice ok. 5 mln osób. To był wielki sukces i na pewno zdjęcia z niego robią na tyle mocne wrażenie, że świetnie nadają się do zilustrowania Marszu dla Życia. Taki przekręt jest jednak niesmaczny. Na fake newsa dał się również nabrać, ciągle obecny ostatnimi czasy w mediach, wiceminister Patryk Jaki związany z Prawem i Sprawiedliwością. ZOBACZ TAKŻE: Kuriozalny pomysł naukowców. Aborcją i eutanazją dzieci chcą walczyć z ociepleniem klimatu Marsz dla Życia zrzesza w Stanach Zjednoczonych te osoby, które są przeciwne legalnej w tym kraju aborcji. Co więcej w USA aborcja jest fundamentalnym prawem konstytucyjnym każdej kobiety, co oznacza, że żaden przepis prawa nie może się temu prawu sprzeciwiać, ani go ograniczać. Źródło: wiadomosci.wp.pl Następny artykuł