To nagranie podbija sieć. W ciągu kilku dni film z zatrzymania podejrzanie zachowującego się rowerzysty obejrzało już ponad 70 tys. osób na samym YouTube. Internauci są jednak bardzo podzieleni, co do oceny akcji na filmie.

Do zdarzenia ujętego na filmie doszło 8 września w Bytowie. Na nagraniu, które jest sklejone z kilku różnych widać, jak policjant na początku próbuje rozmawiać z pewnym mężczyzną na chodniku. Funkcjonariusz wyraźnie zaprasza go do radiowozu, ale ten agresywnie zaczyna się szarpać z mundurowym. Kolejne ujęcie to już nagranie z szarpaniny. Funkcjonariusz niczym węgorz tarzał się po ziemi razem z mężczyzną, który jeszcze kilka chwil wcześniej go szarpał.

Policjant próbował skuć mężczyznę, ale bezskutecznie. Założył mu więc chwyt na szyję. W potężnym uścisku ten zaczął się nagle dusić. Prosił o to, by puścić go, bo się udusi. Następne ujęcie to już sytuacja po walce i próbie skucia mężczyzny. Widać na nim, jak policjant pakuje do bagażnika rower zatrzymanego i wsiada do radiowozu.

Akcja wywołała kontrowersje w internecie. Większość internautów wskazuje, że policjant zachował się zbyt brutalnie wobec rowerzysty, a cała interwencja to czysty cyrk. Swoim uściskiem naprawdę mógł wyrządzić mu krzywdę. Z drugiej strony są ci, którzy trzymają stronę funkcjonariusza. Jak twierdzą, policjant próbował zakończyć akcję sprawnie, ale przeszkadzali mu gapie, którzy zebrali się wokoło. Jak podaje natomiast bytowska policja, mundurowy miał wszelkie podstawy do takiej akcji.

 – Rowerzysta jechał chodnikiem, potem nagle wjeżdżał na środek ulicy wprost przed poruszającymi się samochodami. Nie zastosował się do polecenia zatrzymania. Kiedy policjant podjął interwencję, rowerzysta chciał uciec i zaczął się szarpać z funkcjonariuszem. Został obezwładniony i przewieziony do komendy. Jego zachowanie mogło sugerować, że jest pod wpływem środków odurzających – mówi rzecznik bytowskiej policji, Michał Gawroński.

https://www.youtube.com/watch?v=UdgAtfgz0Vc

źródło: youtube.com

To trzeba zobaczyć! Najlepsze memy z Kaczyńskim w "patriotycznym płaszczu"

Zobacz również