Ludzie przecierają oczy i nie mogą uwierzyć w to, co się dzieje. Rząd PiS chciał nowego podatku i to jeszcze tak absurdalnego, że trudno uwierzyć! Od 1 stycznia funkcjonuje przepis, który jest koszmarnym bublem w polskim prawie.

Zdaniem opozycji polski rząd przekroczył granice absurdu w swoich kreatywnych działaniach dotyczących tego, na co jeszcze nałożyć podatek.

ZOBACZ TAKŻE: McDonald w Polsce tylko dla bogatych! Nadchodzi kosmiczny podatek od fast-foodów

Rząd PiS chciał nowego podatku, nie uwierzycie od czego

Od 1 stycznia w życie wszedł przepis, który mówi o tym, że zapłacimy podatek od… przegranej w grze hazardowej. Zdaniem ministerstwa finansów problem nie istnieje. Tymczasem, kiedy na ten absurdalny przepis zwróciły uwagę media, resort finansów zaczął wycofywać się ze swojego rozporządzenia.

– Jak ustalił „PB”, już dzień później, bo 21 grudnia 2017 r. Wiesław Janczyk, wiceminister finansów odpowiedzialny za hazard, wysłał do kancelarii premiera projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym, który… uchyla błędną definicję jednorazowych wygranych. Napisał, że „uzasadnionym jest przyjęcie bardzo pilnego trybu prac”, i wniósł, by nowela weszła w życie już 1 lutego 2018 r. – tak opisali swoje śledztwo dziennikarze Pulsu Biznesu.

ZOBACZ TAKŻE: Podatkowy horror. PiS wprowadzi masakryczny podatek dochodowy

Źródło: pb.pl

Oto najbogatsze i najbiedniejsze województwa! Przepaść między pierwszym miejscem a resztą PORAŻA


Tak żyje obrzydliwie bogata afrykańska młodzież! [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również