Prezes PiS, Jarosław Kaczyński już od trzech tygodni przebywa pod intensywną opieką specjalistów z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Do tej pory partia i jej władze niechętnie wypowiadały się o stanie zdrowia polityka, a nawet ucinały wszelkie rozmowy na ten temat. Teraz działacze powoli odchodzą od zmowy milczenia, a proces ten jest kontrolowany z Nowogrodzkiej.

Pobyt Kaczyńskiego przy Szaserów jest od dłuższego czasu niemalże tematem numer jeden w krajowych mediach. Liczba anegdot i spekulacji dotycząca hospitalizacji najważniejszego polskiego polityka zalała internet i fora, powodując sporą dezinformację.

Zwany nie bez powodu „naczelnikiem państwa” polityk zmuszony był w ostatnim czasie kierować partią i państwem z łóżka i aby ułatwić mu to zadanie, członkowie Rady Ministrów odwiedzali go w jego szpitalnej sali. W międzyczasie doszło nawet do fałszywego alarmu bombowego, za którego odpowiedzialnych obiecał ukarać szef MSWiA.

W każdym razie, jeśli chodzi o stan zdrowia Kaczyńskiego, obóz władzy podawał tylko zdawkowe informacje, nie chcąc zagłębiać się w temat. Teraz jednak wszystko się zmieniło, a przekaz płynący od najważniejszych polityków wydaje się centralnie kontrolowany.

Jarosław Kaczyński niedługo powróci do Sejmu?

Po kilkutygodniowym milczeniu Joachim Brudziński, drugi najważniejszy człowiek w PiS w końcu uchylił rąbka tajemnicy, co otworzyło puszkę pandory. Goszcząc u Bogdana Rymanowskiego, przekazał „złą wiadomość”, dla przeciwników Kaczyńskiego.

Rozpocznę od złej informacji, szczególnie dla tych, którzy życzą premierowi Kaczyńskiemu szybkiej politycznej emerytury […] Jarosław Kaczyński rzeczywiście ma problem z kolanem. To kolano go boli, pracują nad tym kolanem wybitni ortopedzi, ale na polityczną emeryturę się nie wybiera […] Kolano zostanie wyleczone, mam nadzieję – w niedługim okresie – i premier Kaczyński wróci do intensywnej pracy – powiedział szef MSWiA.

Po nim także inni ważni politycy wypowiedzieli się o zdrowiu prezesa. Wszystkie ich słowa były jednak podobne do tych wypowiedzianych przez Brudzińskiego. Co więc ukrywa PiS i dlaczego tak długo zakazywano mówić o hospitalizacji Kaczyńskiego, a odmawiano odpowiedzi nawet na tak neutralne pytanie o to, czy zabieg na kolanie szefa Zjednoczonej Prawicy odbył się, czy nie?

Zarówno Beata Mazurek, jak i Jarosław Gowin czy Marek Wójcik w zasadzie parafrazowali słowa Brudzińskiego z TVN24, mówiąc o zdrowiu Kaczyńskiego. Pozwala to sądzić, że sytuacja jest poważniejsza, niż oficjalnie wiadomo.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. „Jan Paweł II miał PRZYJACIÓŁKĘ”. Skandaliczny artykuł wywołał burzę
  2. Co tam się dzieje?! Karetka przyjechała do protestujących w Sejmie
  3. Papież Franciszek rozwścieczył całą Europę! Chcą go zlinczować

Czy PiS ukrywa stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Sztuczna mgła, bomba i sabotaż - popularne teorie spiskowe o Smoleńsku [ZDJĘCIA]

Na jaki temat Macierewicz napisał magisterkę? Zaskakujące! Tego nie wiedziałeś o byłym szefie MON

źródło: wp.pl

Zobacz również