Co ukrywa PiS? Jest kontrolowany przekaz o zdrowiu Kaczyńskiego

Co ukrywa PiS? Jest kontrolowany przekaz o zdrowiu Kaczyńskiego Źródło:

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński już od trzech tygodni przebywa pod intensywną opieką specjalistów z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Do tej pory partia i jej władze niechętnie wypowiadały się o stanie zdrowia polityka, a nawet ucinały wszelkie rozmowy na ten temat. Teraz działacze powoli odchodzą od zmowy milczenia, a proces ten jest kontrolowany z Nowogrodzkiej.

Pobyt Kaczyńskiego przy Szaserów jest od dłuższego czasu niemalże tematem numer jeden w krajowych mediach. Liczba anegdot i spekulacji dotycząca hospitalizacji najważniejszego polskiego polityka zalała internet i fora, powodując sporą dezinformację. Zwany nie bez powodu "naczelnikiem państwa" polityk zmuszony był w ostatnim czasie kierować partią i państwem z łóżka i aby ułatwić mu to zadanie, członkowie Rady Ministrów odwiedzali go w jego szpitalnej sali. W międzyczasie doszło nawet do fałszywego alarmu bombowego, za którego odpowiedzialnych obiecał ukarać szef MSWiA. W każdym razie, jeśli chodzi o stan zdrowia Kaczyńskiego, obóz władzy podawał tylko zdawkowe informacje, nie chcąc zagłębiać się w temat. Teraz jednak wszystko się zmieniło, a przekaz płynący od najważniejszych polityków wydaje się centralnie kontrolowany.

Jarosław Kaczyński niedługo powróci do Sejmu?

Po kilkutygodniowym milczeniu Joachim Brudziński, drugi najważniejszy człowiek w PiS w końcu uchylił rąbka tajemnicy, co otworzyło puszkę pandory. Goszcząc u Bogdana Rymanowskiego, przekazał "złą wiadomość", dla przeciwników Kaczyńskiego. - Rozpocznę od złej informacji, szczególnie dla tych, którzy życzą premierowi Kaczyńskiemu szybkiej politycznej emerytury [...] Jarosław Kaczyński rzeczywiście ma problem z kolanem. To kolano go boli, pracują nad tym kolanem wybitni ortopedzi, ale na polityczną emeryturę się nie wybiera [...] Kolano zostanie wyleczone, mam nadzieję - w niedługim okresie - i premier Kaczyński wróci do intensywnej pracy - powiedział szef MSWiA. Po nim także inni ważni politycy wypowiedzieli się o zdrowiu prezesa. Wszystkie ich słowa były jednak podobne do tych wypowiedzianych przez Brudzińskiego. Co więc ukrywa PiS i dlaczego tak długo zakazywano mówić o hospitalizacji Kaczyńskiego, a odmawiano odpowiedzi nawet na tak neutralne pytanie o to, czy zabieg na kolanie szefa Zjednoczonej Prawicy odbył się, czy nie? Zarówno Beata Mazurek, jak i Jarosław Gowin czy Marek Wójcik w zasadzie parafrazowali słowa Brudzińskiego z TVN24, mówiąc o zdrowiu Kaczyńskiego. Pozwala to sądzić, że sytuacja jest poważniejsza, niż oficjalnie wiadomo. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. „Jan Paweł II miał PRZYJACIÓŁKĘ”. Skandaliczny artykuł wywołał burzę
  2. Co tam się dzieje?! Karetka przyjechała do protestujących w Sejmie
  3. Papież Franciszek rozwścieczył całą Europę! Chcą go zlinczować
źródło: wp.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News