Ksiądz Arkadiusz Cz. z Wejherowa 23 czerwca został zatrzymany przez tamtejszą policję. Jak się okazało, rozsyłał on swoim uczniom w wieku gimnazjalnym zdjęcia o treści pornograficznej z wulgarnymi opisami, o czym poinformowała służby dyrektor szkoły, w której uczył. Ksiądz spędził w areszcie jednak tylko dobę, gdyż udało mu się opuścić celę po wpłaceniu 3 tys. zł i wyjść na wolność.

Kapłan usłyszał już prokuratorskie zarzuty, grozi mu kara trzech lat pozbawienia wolności. Przyznał się do wszystkiego, jednak za poręczeniem majątkowym mógł opuścić areszt. Przyznano mu jedynie dozór policyjny, zakazano prowadzenia katechezy i kontaktów z małoletnimi. Policja o jego karygodnym zachowaniu dowiedziała się od dyrektor szkoły, w której kapłan pracował z gimnazjalistami.

– 20 czerwca uzyskaliśmy od nauczyciela i uczniów informację o tym, że katecheta rozsyłał za pośrednictwem internetu informacje, które noszą znamiona popełnienia przestępstwa. Sprawa została zgłoszona do prokuratury – przekazała mediom Beata Dampc, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie. Jak wiadomo, ksiądz wyszedł już na wolność, jednak policja wciąż zajmuje się sprawdzaniem jego telefonu oraz komputera. Sam fakt, iż 3 tys. zł wystarczyły, aby znów mógł wrócić do swojego skandalicznego zachowania na wolności, jest szokujący dla rodziców pokrzywdzonych dzieci oraz internautów.

...

Zobacz również