To prawdziwy skandal. Zboczony ksiądz z Wejherowa, który stwarza niebezpieczeństwo dla dzieci, został wypuszczony z celi! To oburzające, że duchowny z pedofilskimi upodobaniami, o których wiedzą śledczy, nie został uznany za osobę szczególnie niebezpieczną dla otoczenia, która powinna przebywać w izolacji… 

Śledczy ustalili, że Arkadiusz Cz., czyli ksiądz z Wejherowa w perfidny sposób zdobył zaufanie dzieci, a następnie zaczął im wysyłać pornograficzne zdjęcia oraz sprośne wiadomości. Na fotografiach znajdowały się penisy i pochwy z wulgarnymi komentarzami księdza. Nie wiadomo czy na zdjęciach prezentował swoje przyrodzenie.

Prokuratura teoretycznie postawiła zarzuty zboczeńcowi, ale cóż z tego, skoro duchowny został… wypuszczony z celi za śmiesznym poręczeniem majątkowym w wysokości… 3 tysięcy złotych.

Duchowny nie został więc uznany za osobę stwarzającą zagrożenie dla dzieci, mimo iż przyznał się do winy i grożą mu 3 lata pozbawienia wolności.

Wierni z parafii są w szoku, ale uczniów dziwi jedynie fakt, że ksiądz wyszedł z celi. O jego upodobaniach pedofilskich wiedziała niemal cała szkoła, a mimo to duchowny kontynuował realizowanie swoich zboczonych fantazji. Dopiero interwencja u dyrekcji placówki pozwoliła dorwać 40-letniego katechetę.

20 czerwca uzyskaliśmy od nauczyciela i uczniów informację o tym, że katecheta rozsyłał za pośrednictwem internetu informacje, które noszą znamiona popełnienia przestępstwa. Sprawa została zgłoszona do prokuratury – przekazała Beata Dampc, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie.

...

Zobacz również