Niemiecka policja zatrzymała transport polskich czołgów. Niepokojąca sytuacja miała miejsce koło Budziszyna na autostradzie A4. Jej okoliczności do tej pory nie są zupełnie jasne.

Takie rzeczy nie zdarzają się codziennie. Zwłaszcza w Polsce. W okolicach Budziszyna zatrzymany został cały konwój ciężarówek. Jego dalsze plany transportowe pokrzyżowała saksońska policja.

ZOBACZ TAKŻE:  Kocioł na niemieckiej granicy! Co tam się dzieje? Wojsko wkracza do akcji

Cel konwoju

Z ustaleń mediów wynika, że wspomniany konwój miał za zadanie przetransportowanie amerykańskiego sprzętu wojskowego z Polski za zachodnią granicę. Kontrola, wykonywana przez niemieckich policjantów, pokrzyżowała jej plany.

Wykonywane przez konwój zlecenie wydała amerykańska armia. Czołgi przewoziły samobieżne opancerzone działa artyleryjskie – sześć haubic pancernych typu M109.

ZOBACZ TAKŻE:  Wojsko się zbuntowało! Czołgi jadą na stolicę

Niespodziewana kontrola

Konwój został zatrzymany przez niemiecką policje. Funkcjonariusze z Saksonii ustalili, iż ciężarówki nie były przystosowane do przewożenia tego typu sprzętu. Miały nie być w stanie pokonywać tak dużego dystansu przy tak dużym obciążeniu. Niektóre z ciągników miały na sobie o nawet 16 ton więcej, niż powinny.

Jakby tego było mało, kontrolujący konwój policjanci ustalili, iż nie posiadał ON dokumentów, uprawniających do wykonywania tego typu manewru. Innymi słowy – transport był nielegalny.

Wisienką na torcie oskarżeń funkcjonariuszy pozostaje to, iż kierowcy konwoju przekraczali wymagane normy czasu prowadzenia pojazdu. Niektórzy z nich byli zwyczajnie przemęczeni. Konwojowi nie towarzyszył ponadto ani jeden pojazd pilotujący.

Wysokie kary

Firma transportowa odpowiedzialna za przewóz sprzętu już teraz może zacząć kalkulować swoje wydatki. Czekać ją mogą bowiem wysokie kary za brak przedłożenia wymaganych pozwoleń. Pewnym jest że firma zapłaci również za sposób, w jaki zachowali się jej pracownicy.

źródło: Interia

Najbardziej bulwersujące fakty o Antonim Macierewiczu

Najbardziej elitarne jednostki specjalne świata [ZOBACZ!]

...

Zobacz również