Materiał zewnętrzny
Materiał zewnętrzny
Redaktor - 28 Stycznia 2021

Co to jest cashback?

Legalni bukmacherzy mają do dyspozycji szeroki wachlarz możliwości marketingowych i reklamowych, dzięki którym przyciągają do siebie graczy. Jedną z najczęściej spotykanych promocji bukmacherskich jest cashback. Na czym dokładnie polega?

Znowelizowana ustawa hazardowa, która weszła w życie 1 kwietnia 2017 r. uporządkowała rynek zakładów wzajemnych w naszym kraju. Od tego czasu w Polsce legalnie mogą działać jedynie te firmy bukmacherskie, które otrzymają przyznawaną przez ministerstwo finansów licencję. W tym celu muszą m.in. posiadać siedzibę na terenie naszego kraju i opłacać tutaj 12% podatku obrotowego.

W zamian legalni bukmacherzy otrzymali szersze niż dotychczas możliwości marketingowe i reklamowe, z których chętnie korzystają. Operatorzy m.in. oferują graczom liczne promocje, które mają zachęcić do obstawiania kuponów. Jedną z takich promocji jest cashback.

Cashback – zwrot pieniędzy w razie porażki

Cashback to nic innego, jak zwrot stawki kuponu na konto gracza, jeżeli obstawiony przez niego kupon okaże się nietrafiony. Szczegóły tego zwrotu zależą od regulaminu. Czasami bukmacher zwraca całą stawkę, stawkę do maksymalnej kwoty (np. 200 zł) albo tylko część stawki. Zdarza się, że cashback przysługuje jedynie w przypadku kuponów, na których znajduje się konkretna liczba zdarzeń – np. 5, a tylko jeden typ okazuje się nietrafiony. Niekiedy zdarzenia na kuponie muszą mieć określony kurs minimalny albo dotyczyć jednej, wybranej dyscypliny sportu bądź wydarzenia. Zazwyczaj pieniędzy zwróconych w ramach cashbacku nie można od razu wypłacić, tylko najpierw trzeba nimi obrócić – w zależności od regulaminu, najczęściej bywa to 2-4-krotność zwróconej kwoty.

Cashback, nazywany też bukmacherskim zakładem bez ryzyka przegranej, bardzo często jest elementem oferty powitalnej bukmacherów, czyli tej dedykowanej nowym graczom, którzy dopiero założyli u bukmachera konto. Czasami jednak jest to oddzielna promocja, dotycząca ściśle określonych przez bukmachera kuponów, stawianych np. z okazji najważniejszych sportowych wydarzeń (jak choćby mecze Ligi Mistrzów, finały NBA czy NHL, a także rozgrywki Ekstraklasy).

Gdzie znajdziemy najlepsze powitalne cashbacki? Najwyższy zakład bez ryzyka oferuje graczom legalny bukmacher Betfan (zezwolenie MF z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018). W jego ofercie cashback dostępny jest po trzech pierwszych depozytach, a suma zwrotów to 600 zł. Dodatkowo pierwszy cashback 100 zł ma wyjątkowe zasady regulaminowe - w przypadku przegranej operator zwraca nam stawkę kuponu bezpośrednio na saldo główne, a więc nie musimy tymi pieniędzmi dodatkowo obracać. Zakłady bez ryzyka na nowe konto dostępne są też w Betclic (do 550 zł z kodem), Superbet (500 zł) czy w Fortunie (210 zł).

Na koniec jeszcze jedna ważna kwestia – cashback, czyli zwrot postawionej stawki w razie niepowodzenia, odróżnić trzeba od cashoutu, czyli opcji zamknięcia kuponu przed zakończeniem wszystkich znajdujących się na nim typów. Dzięki cashoutowi wygrywa się mniej, ale jest to wygrana pewna.

Wszystkie wymienione firmy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów bukmacherskich. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karalny. Pamiętaj - zakłady bukmacherskie mogą uzależniać. Zauważyłeś objawy uzależnienia, skontaktuj się ze specjalistą leczenia uzależnień.

Tekst zewnętrzny

KOMUNIKAT O KONSEKWENCJACH UDZIAŁU W NIELEGALNYCH GRACH HAZARDOWYCH Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 3 Ustawy o grach hazardowych karze pieniężnej podlega uczestnik w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia. Zgodnie z art. 107 § 2 Kodeksu karnego skarbowego karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym. Zgodnie z art. 109 kks uczestnik w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

KOMUNIKAT O RYZYKU ZWIĄZANYM Z UCZESTNICTWEM W ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH Pamiętaj, że uczestnictwo w zakładach wzajemnych jest hazardem. Uprawiając hazard można stracić kontrolę nad graniem i uzależnić się. Uprawianie patologicznego hazardu, czyli tego, będącego wynikiem uzależnienia, może w skrajnych przypadkach prowadzić do zadłużenia, problemów zdrowotnych, zawodowych oraz rodzinnych. Pamiętaj, aby uczestnicząc w zakładach bukmacherskich: nigdy nie pożyczać pieniędzy na grę; nigdy nie starać się odrobić strat po przegranej grze; zachować równowagę pomiędzy grą i innymi zajęciami; nie traktować gry jako sposób na zarabianie pieniędzy; grać tylko pieniędzmi przeznaczonymi na rozrywkę, nie używać tych przeznaczonych na codzienne wydatki.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News